خطبه ۱۰ مرداد ۹۹ (عید قربان)

خطبه اول

«یا ایّهاالّذین امنوا اتّقوالله و کونوا مع الصّادقین» توبه/۱۱۹

ای کسانیکه ایمان آورده اید از خدا پروا کنید و با راستگویان باشید.

در این آیه مؤمنین به دو چیز امر شده اند: ۱- تقوای الهی  ۲- همراهی با صادقین، که در روایات بر امامان معصوم تطبیق شده است. همراهی با آنان برایشان سعادت و نجات و رشد و رستگاری می آورد و فاصله گرفتن از آنان باعث گرفتاری و بدبختی و شقاوت است(سعد من اطاعکم …). امیر المؤمنین فرمود: فانظروا اهلبیت بینکم فان لبدوا فالبد وا و ان نهضوا فانهضوا- به اهل بیت نگاه کنید اگر ایستادند بایستید و اگر حرکت کردند حرکت کنید. یعنی تابع باشید مثل سلمان که سعی می کرد پایش را جای پای مولایش بگذارد.

خطبه دوم

الامام الهادی(ع): الدّنیا سوق ربح فیها قوم و خسر آخرون.

  • تبریک عید بزرگ مسلمانان(الّذی جعلته للمسلمین عیداً) و تبریک دیگر برای عید غدیر که افضل اعیاد امت است که توصیه می کنیم با آذین بندی مکان، با تلاش در فضای مجازی، با لباس نو پوشیدن و با هدیه دادن به بچه ها و کمک مؤمنانه به دیگران، این عید، بزرگ داشته شود.
  • تشکر از کادر درمان و پزشکی و پرستاری به خاطر زحمات فراوان آنان و توجه به توصیه های ایشان و اظهار امیدواری برای اقامه عزای امام حسین(ع) در محرم.
  • مرحله دیگر کمک مؤمنانه از قربان تا غدیر آغاز می شود که دهه ولایت و امامت است آنها که می توانند کمک کنند به هر مقدار که می توانند.
  • عمل تروریستی آمریکا را که نزدیک بود به جان باختن دهها نفر سرنشین هواپیمای مسافر بی تمام بشود را محکوم می کنیم و از مجامع حقوق بشری ها می خواهیم تا این حرکت را محکوم کنند.
  • صرفه جویی در آب و برق توصیه مسئولان است.
  • تشکر از همه نمازگزاران.

 

 

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*