فرماندار اردستان مطرح کرد: رکود در تصمیم‌گیری‌ها در پی تغییرات در شهرداری اردستان

فرماندار اردستان گفت: تغییرات در شهرداری اردستان باعث رکود در تصمیم گیری های مدیریت شهری شده است.
به گزارش خبرنگار اسونیا، حمیدرضا تاملی پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته در مسجد جامع اردستان، اظهار کرد: اعضای شورای اداری شهرستان اردستان در هفته دولت به بیش از ۶۰ روستا سفر کردند و از نزدیک مشکلات و درخواست های مردمی مشاهده شد. در هر روستایی که شورا و دهیاری فعال و هماهنگ وجود داشت، فعالیت و خدمات خوبی انجام شده بود، همچنین روستاهایی که دهیار و شورا با یکدیگر هماهنگ نبودند و اختلاف داشتند به همان اندازه کم کاری شده بود.
فرماندار اردستان با بیان اینکه خدماتی که در چهل ساله انقلاب به سطح روستاها آورده شده به هیچ عنوان قابل مقایسه با قبل نیست، گفت: نقاطی را در نظام جمهوری مسئولان ارشد شهرستان سرکشی کردند که در هیچ دوره ای از تاریخ ایران هیچ مسئول درجه سومی هم پایش به آنجا باز نشده بود.
تاملی با اشاره به اینکه در حفظ جمعیت روستایی موفق نبودیم و امروز روستاها از آن نقش مولد و تولید کننده خودشان خارج شده اند، اضافه کرد: این مسئله یک موضوع تخصصی است که نیاز به جلسات بیشتر دارد. باید درباره جنس خدماتی که به روستاها داده می شود تجدید نظر اساسی کنیم.
وی با اشاره به عمده مشکلات مطرح شده در روستاهای شهرستان اردستان در هفته دولت، تصریح کرد: تامین آب در روستاها با اولویت آب کشاورزی و شرب روستایی است که در بازدیدهایی که داشتیم تصمیمات خوبی گرفته شد. موضوعات در حوزه بنیاد مسکن و راههای روستایی از دیگر مطالبات اصلی روستاییان بود.
فرماندار اردستان با بیان اینکه کشور در بدترین شرایط سخت تحریمی اداره می شود، افزود: منبع تامین اعتبار اصلی کشور از فروش نفت بوده که آمریکا این موضوع را تحریم کرده است، اما دولت همه سعی خود را دارد تا کمترین ضربه در این خصوص متوجه مردم شود. امروز پروژه های عمرانی در دستگاههای مختلف با جیب پیمانکاران در حال اجرا است.
تاملی با بیان اینکه بعضی از پروژه های شهرستان را تا پنج بار هم مناقصه برگزار کردیم و باز هم رغبتی از سمت پیمانکاران برای قبول آن نیست، گفت: با رایزنی هایی که شده در سطح شهرستان هیچ پروژه عمرانی متوقف نیست ولی اجرای آن به کندی در حال انجام است.
وی با بیان اینکه حدود ۶۰ درصد از درآمدهای شهرداری های اردستان از محل دولت تامین می شود ولی فرمانداری هیچ دخالتی در هزینه آنها ندارد، گفت: عمدتا شهرداری ها با این درآمد درگیر هزینه های جاری و حقوق پرسنل خود هستند ولی مسئولان اجرای پروژه های شهری، متوجه شورای اسلامی شهر و شهرداری است.
فرماندار اردستان با بیان اینکه تغییرات در شهرداری اردستان علیرغم معرفی سرپرست تا تعیین تکلیف شهردار، باعث رکود در تصمیم گیری های مدیریت شهری شده است گفت: امیدواریم موضوع تعیین شهردار اردستان مشخص شود تا جبران کسری های خدمت رسانی برطرف شود.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*