امام جمعه اردستان تاکید کرد: ضرورت پرداخت حقوق کارگران شهرداری اردستان

امام جمعه اردستان با اشاره به حقوق معوق کارکنان شهرداری اردستان، گفت: شورای شهر و مدیران شهرداری اگر شده از حقوق خود بگذرند، اما حقوق کارگران را پرداخت کنند.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نمازجمعه این هفته در مسجد جامع اردستان، اظهار کرد: امام پنجم شعیان را باقرالعلوم می نامند چون مشکلات جامعه زمان خود را حل می کرد و امامت و اسلام را به مردم آموزش می داد. این امام بزرگوار با همه تلاش هایی که کرد توانست بخشی از مطالب فراموش شده را به جامعه آن روز بازگرداند.

وی با اشاره به دیدار مدال آوران علمی و ورزشکاران با مقام معظم رهبری افزود: همه جوانان کشور در قشرهای مختلف می تواند مخاطب مطالب ایشان باشند که با بهره گیری از تفکر انقلابی و مبانی دینی می توان به اوج قله علمی رسید. جوانان که قرار است آینده کشور در دستان آنان باشد باید به مطالب ارزشمند رهبر انقلاب توجه داشته باشند.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه آمریکایی ها از سال های قبل تاکنون از سه اهرم برای فشار به ایران استفاده می کند، گفت: یکی از آنها تحریم است که از شرکت ها و بنگاه های اقتصادی و کشورها گرفته تا افراد و شخصیت های دینی و سیاسی کشور و فقط مانده مساجد و بناهای تاریخی ما را تحریم کنند. یکی دیگر از آن فشارهای روانی است که با آن جو کشور را متشنج می کند. تهدید موضوع بدی است که آمریکایی ها برای فشار به ایران استفاده می کنند که همه به خود آنها برمی گردد.

دهشیری با بیان اینکه هر روز شاهد آشفته گویی ترامپ هستیم، تصریح کرد: جبهه مقاومت فعال کاری کرده که آمریکا و طرفدارانش در منطقه در انزوای مطلق قرار گیرند. اقدامات انصارالله در یمن باعث عقب نشینی کشورهایی همچون امارات در آن منطقه شده است. دشمنان روز به روز در حال ضعف و انفعال هستند.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها یک روزی اعلام می کردند که به دلیل ناامن بودن ایران کسی به این کشور سفر نکند، افزود: روز گذشته سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که گردشگران به آمریکا سفر نکنند و این کشور ناامن است.

خطیب جمعه اردستان با بیان اینکه امروز در کشور مشکلات یکی پس از دیگری در حال برطرف شدن است و تورم در حال کاهش خواهد بود، خاطرنشان کرد: یک روزی اعلام می کردند فروش نفت ایران را به صفر می رسانیم که علیرغم اینکه نتوانستند امروز متقاضی فروش بنزین داریم و صادر می کنیم و امیدواریم روز به روز رسوایی های آمریکا نمایان تر شود.

دهشیری با اشاره به روز تشکل های اجتماعی، گفت: شوراهای اسلامی شهر را از این تشکل ها می نامیم که این روزها شاهد تعیین هیئت رئیسه جدید بودیم که در وقت معین انجام شد و امیدواریم اعضای شورای شهر با ترکیب جدید و انتخاب شهردار جدید، شهر شاهد تحول بهتری نسبت به قبل باشد.

وی با بیان اینکه شورای شهر که برآمده از تفکر مردمی است به نوعی خود یک مجلس کوچک شهری است که باید به وظیفه قانون گذاری و نظارت شان عمل کنند، گفت: درست است که شورای شهر در کارهایش مختار است، اما هیچ کس از مشورت و کمک گیری از مردم و خیرین ضرر نکرده است.

امام جمعه اردستان با اشاره به حقوق معوق کارکنان شهرداری اردستان که منجر به مراجعه کارگران به وی شده است، گفت: شورای شهر و مدیران شهرداری اگر شده از حقوق خود بگذرند، باید حقوق کارگران را پرداخت کنند. گاهی کارگران مراجعه می کنند و به ما می گویند که مطالبه ما را بگویید، اما اسمی از ما برده نشود تا اخراج نشویم.

وی اضافه کرد: کارگران باید در نظام ما حمایت شوند و بالا بیایند نه آن نجومی بگیران و غارت گران بیت المال و دزدان. انقلاب ما برمبنایی کارگران بود و نه آنان که چمدان شان را بستند و به فلان کشور رفتند.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*