بیش از ۴۵۰۰ نفر در اردستان بیماری فشار خون دارند

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه شیوع بیماری فشارخون در اردستان آماری بیش از ۲۵درصد جمعیت هدف است، گفت: در حال حاضر بیش از چهارهزار و ۵۰۰ نفر در اردستان بیماری فشارخون دارند.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حسن ذبیحی پیش از خطبه های نمازجمعه در مسجد جامع اردستان، اظهار کرد: بسیج ملی فشار خون از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۵ تیرماه در سراسر کشور انجام می شود.

وی با بیان اینکه این طرح ویژه، افراد بالای ۳۰ سال است و متقاضیان باید به مراکز جامع سلامت محل زندگی خود مراجعه کنند، افزود: در شهرستان اردستان حدود ۲۵ هزار نفر بالای ۳۰ سال زندگی می کنند که کار غربالگری فشارخون در این شهرستان با همکاری پایگاه‌های ثابت شبکه بهداشت، بیمارستان، مطب‌ها، پایگاه‌های بسیج، کارخانجات و هلال احمر در حال انجام است.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه شهروندان می‌توانند جهت کنترل رایگان فشار خون به مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های بهداشتی و بیمارستان مراجعه کنند، گفت: در بررسی که در سال ۱۳۹۵ در کشور انجام شده، حدود یک سوم جمعیت کشور مشکل فشار خون داشتند و بیش ار ۱۵ میلیون نفر بیماری فشار خون دارند.

وی اضافه کرد: حدود ۴۰ درصد از افرادی که فشار خون دارند از این بیماری خبر ندارند و فقط ۱۹ درصد فشار خون خود را کنترل می کنند.

ذبیحی با بیان اینکه شیوع بیماری فشار خون در اردستان آماری بیش از ۲۵درصد جمعیت هدف است، افزود: در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر در اردستان بیماری فشار خون دارند. افزایش مصرف سبزی، میوه و پیاده روی و ورزش های منظم از راه های جلوگیری از ابتلا به فشار خون است.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان اردستان خاطرنشان کرد: تمام افرادی که در مرحله غربالگری به عنوان بیمار با فشار خون بالا شناسایی شوند، پس از دریافت پیامک، به مراکز جامع خدمات سلامت و یا پزشک مربوطه ارجاع داده می‌شوند و از آن پس مراحل مراقبت و درمان خود را به صورت رایگان دریافت می‌کنند.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

 

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*