امام جمعه موقت اردستان: طرح معامله قرن به نتیجه نمی‌رسد

امام جمعه موقت اردستان گفت: طرح معامله قرن مانند سایر طرح‌های استکبار بی‌فایده است و به نتیجه نمی رسد.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد در خطبه های نماز صبح جمعه این هفته در مسجد جامع اردستان، اظهار کرد: خباثتی که آل سعود داشتند، هشتاد سال پیش باعث تخریب بنای قبور ائمه بقیع شد.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در سالروز رحلت امام خمینی (ره)، گفت: مهمترین موضوعی که مطرح شد، بحث مقاومت بود. ما در مقابل آمریکا یا باید مقاومت کنیم و یا اینکه تسلیم زورگویی آنها شویم.

امام جمعه موقت اردستان با بیان اینکه هر دو راه دارای هزینه است، گفت: تسلیم شدن در مقابل زورگویی دشمنان قطعاً بدون هزینه نیست و عزت و اموال کشور از بین می رود. مقاومت هزینه دارد، اما راه مقاومت هزینه کمتری نسبت به تسلیم دارد.

وی با بیان اینکه هدف مقاومت این است که به یک مرحله بازدارندگی برسیم، تصریح کرد: کشور در موضوعات نظامی به این بازدارندگی رسیده است و قطعاً در موضوعات نظامی مشکلی نداریم، اما در موضوعات اقتصادی، فرهنگی و تا حدودی اجتماعی باید به مرحله بازدارندگی برسیم.

حجت الاسلام طباطبایی نژاد با اشاره به معادن و ثروت های زیادی که در کشور وجود دارد، اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا در اقتصاد کشور نیز به مرحله بازدارندگی برسیم. البته شرط این مهم نگاهی است که باید خدایی باشد نه اینکه امیدمان به مذاکره و تسلیم باشد. باید بدانیم هر کشور در هر موضوعی تسلیم شد، ضرر کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه آمریکایی ها در منطقه و مطرح کردن موضوع معامله قرن، گفت: ملتی که به نتیجه شیرین مقاومت دست پیدا کرده است، تن به تسلیم نمی دهد. طرح معامله قرن مانند سایر طرح‌های استکبار بی‌فایده است و به نتیجه نمی رسد.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*