امام جمعه اردستان: مجلس شورای اسلامی در بعضی از موضوعات در راس نبوده است

امام جمعه اردستان با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در بعضی از موضوعات در راس نبوده است، گفت: اگر مجلس به معنی واقعی در راس بود گرانی ها به این گونه افسار گسیخته نبود.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام و المسلمین حسن دهشیری در خطبه های نمازجمعه در مسجد جامع اردستان اظهار کرد: از آنجایی که برای اموات باید طلب آمرزش کرد و قرآن و دعا و حلالیت در این موضوع موثر است متاسفانه این اصل فرموش شده و عده ای به فکر برگزاری چند مجلس با کیفیت آن چنانی هستند.

وی افزود: نباید اجازه داد افرادی که داغدار هستند برای پذیرایی به زحمت بیفتند ولی متاسفانه همه این موارد برعکس شده و کسانی که عزادار هستند باید بیشتر به فکر پذیرایی مهمانان باشد تا عزاداری. البته هیچ روایتی نداریم که باید برای اموات مجلس اول و سوم و هفتم و… گرفت این موضوع یک بحث عرفی است و منشا دینی ندارد.

امام جمعه اردستان با اشاره به شب های قدر ماه مبارک رمضان گفت: بزرگان ما توصیه داشتند هر سه شب قدر را احیا بدارید و قرآن و شب زنده داری کنید. حتی در روایت داریم این سه شب به یکدیگر مربوط است که شایسته است مردم در مساجد و حسینیه های حضور پیدا کنند و از فیوضات این شب ها استفاده کنند.

دهشیری با اشاره به سالروز فتح خرمشهر گفت: پس از ۵۷۸ روز رزمندگان با عنایت خداوند آن را آزاد کردند که امام خمینی (ره) در این باره گفت خرمشهر را خدا آزاد کرد که نیروهای سپاه و ارتش و فرماندهان جنگی دچار غرور نشوند.

وی با اشاره به سالروز تشکیل اولین جلسه مجلس شورای اسلامی در خرداد ۱۳۵۹ و روز قانون گفت: انتظار از مجلس قانون گذاری در جهت اسلام و مسلمین و نظارت بر دستگاه های اجرایی است. حال باید دید مجلس در طول این سال های دو وظیفه خود را چه اندازه توانسته به خوبی انجام دهد.

خطیب جمعه اردستان با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در بعضی از موضوعات در راس نبوده است، گفت: اگر مجلس به معنی واقعی در راس بود این گرانی ها به این گونه افسار گسیخته نبود. مجلس باید به موضوع اختلاس و فساد و دزدی ورود پیدا می کرد تا کار به این وضع نمی رسید.

دهشیری با اشاره به اقدامات و بررسی های خوب مجلس در برخی از موضوعات گفت: مجلسی ها باید به وظایف ذاتی خود و خواسته مردم توجه بیشتری کنند تا در آینده شاهد باشیم همه چیز سرجای خودش هست. اگر سران سه قوه کارشان را به درستی انجام دهند امید و شادابی بیشتری در کشور نمایان می شود.

وی اضافه کرد: اگر همه به وظایف خود عمل می کردند و در تبعیت رهبری بودند دیگر هر روز رهبر معظم انقلاب از دستگاهی گلایه نمی کردند. رهبر فرمان می دهد، جهت دهی می کند و بقیه باید رهنمودهای ایشان را بکار گیرند.

امام جمعه اردستان با اشاره به تهدیدهای دشمن که گفته بودند ایران باید یا جنگ را بپذیرد یا مذاکره کند، گفت: ایران نه جنگ می کند و نه مذاکره ولی با روحیه مقاومتی که دارد روحیه یاس و ناامیدی را در دشمن به وجود می آورد.

./خبرنگار انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*