امام جمعه اردستان: راه درمان گرانی، نخریدن است

امام جمعه اردستان با بیان اینکه راه درمان گرانی نخریدن است، گفت: اگر در فضای مجازی موضوع نخریدن را رواج دهیم تا حدودی جلوی این وضعیت گرفته می شود.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نمازجمعه این هفته در مسجدجامع اردستان با اشاره به سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم اظهار کرد: فرهنگیان انسان های فرهیخته و اثرگذار جامعه هستند.

وی افزود: اگر آموزش و پرورش برای پرورش انسان هایی شجاع، دارای اعتماد به نفس و متدین و پاک دامن و هنرمند تلاش کند در دهه پنجم خواهیم دید که مردمانی از سایر نقاط جهان می آیند فارسی یاد بگیرند و علم و دانش ایرانی را تدریس کنند.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه معلم یک قشر اثرگذار در جامعه است که همه فرهیختگان و صنعتگران فارغ التحصیل مدرسه ای هستند که معلم آموزگار آن است، گفت: به معنی واقعی همه مردم وامدار آموزش و پرورش هستند. امیدواریم سند تحول آموزش و پرورش که مورد تاکید رهبر انقلاب هست مورد توجه قرار گیرد نه آن سند ۲۰۳۰ که بعضی ها توصیه می کنند.

دهشیری با اشاره به سالروز خروج بی مبنای آمریکا از توافق برجام افزود: سند برجام موضوعی بود که با پافشاری آمریکا به امضای دیگر کشورها رسید خروج آمریکا از این توافق یعنی ترک کردن یک سند رسمی که به تایید شورای امنیت رسیده است.

امام جمعه اردستان اضافه کرد: خروج آمریکا از این توافق نامه نشان داد که غربی ها به هیچ چیز پایبند نیستند حتی اگر خودشان آن را تایید کرده باشند. موضوع مهمی که باید به آن توجه داشت این است که نوچه های ترامپ را باید مراقبت کرد تا جو روانی در کشور راه نیاندازند.

دهشیری با بیان اینکه متاسفانه برخی ها در کشور نیز همان اقدامی را می کنند که دشمنان نظام می خواهند، گفت: نمونه آن شایعه گران شدن بنزین باعث شد خودمان به اسقبال گرانی بریم. راه درمان گرانی، نخریدن است. اگر در فضای مجازی موضوع نخریدن را رواج دهیم و مردم هم تابع آن باشند تا حدودی جلوی این وضعیت گرانی گرفته می شود، اما متاسفانه اینگونه نیست و هرچقدر گران تر شود بیشتر هجوم می آوریم.

وی اضافه کرد: گاهی وقتها خودمان هم مقصر هستیم و به این جو روانی کمک می کنیم. قانون باید اینگونه افراد که نقش نوچه ها ترامپ را انجام می دهند سرجایشان بنشاند.

امام جمعه اردستان گفت: مسئولان فضای مجازی باید جلوی اینگونه ناهنجاری ها را بگیرند و خیال نکنند همه فضای مجازی نشان تمدن است. گاهی همه هستیمان را در اختیار آن بگذاریم و خیال می کنیم که تمدن را رعایت کردیم.

دهشیری با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان گفت: کسانی که نمی توانند روزه بگیرند سعی کنند حرمت ماه رمضان و روزه داران را حفظ کنند. مردم در این ماه امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند و نیروی انتظامی و متولیان نظارت و بازرسی فعالیت خود را در این خصوص بیشتر کنند.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*