راه برون رفت از دشمنی غربی ها، شکوفایی تولید است

امام جمعه موقت اردستان گفت: راه برون رفت از دشمنی غربی ها شکوفایی تولید از درون است و  راه دیگری برای کشور وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد موسی بن جعفر(ع) اردستان اظهار کرد: عید نوروز بشارت دهنده حیات دوباره و آغاز زندگی و رویش است و هر لحظه برای هر انسانی امکان رویش وجود دارد.

وی افزود: سال ۹۷ سال نسبتا سختی برای ملت ایران بود که بخش عمده آن مشکلات اقتصادی و تشدید فشارهای خارجی بود که نشان می دهد باید یک مقدار و از گذشته درس و عبرت بگیریم.

امام جمعه موقت اردستان نوسانات قیمت و کاهش ارزش پول ملی را بزرگترین آسیب سال ۹۷ عنوان کرد و گفت: گران شدن اجناس و کالاهای مورد نیاز به عموم مردم فشار وارد کرد و هنوز نیز ادامه دارد. با بودجه ضعیف ۹۷ خیلی تلاش کردیم این فشار را کمتر کنیم ولی فشار همچنان وجود دارد.

طباطبایی نژاد با بیان اینکه برجام یک تعهد بین المللی بین ایران و دیگر کشورهای عضو بود، ادامه داد: قرار بود در برجام مسائلی مراعات شود و در این زمینه ایران به همه تعهدات عمل کرد ولی آمریکا علنا رعایت نکرد و بعد از یکی دوسال این تعهد را زیرپا گذاشت.

وی با اشاره به سخنان کارشناسانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر خوش بین نبودن به برجام گفت: ایشان همیشه سفارش می کردند که با بدبینی به این موضوع نگاه کنید و عاقبت هم نتیجه همان شد که ایشان فرمودند.

وی اضافه کرد: آنچه فرهنگ و دین به یادآوری می کند این است که اگر می خواهیم ملت قوی و مستقل باشیم و تصمیم بگیریم باید ملت مقاومی باشیم در غیر این صورت به ما زور می گویند. جغرافیای ایران به صورت خدادادی یک موقعیت قوی است ولی نتوانستیم از آن استفاده کنیم.

امام جمعه موقت اردستان با بیان اینکه باید از سال ۹۷ درس عبرت بگیریم، گفت: دلیل آن که سال۹۷ از لحاظ اقتصادی ضعیف تر از سال ۹۶ بوده تهدیدها و جو روانی بود که توسط آمریکا ایجاد شد.

طباطبایی نژاد راه برون رفت از دشمنی غربی ها را شکوفایی از درون عنوان کرد و گفت: با توجه به نامگذاری سال جدید باید به هدفی که سال هاست مقام معظم رهبری با عناوین مختلف به آن تاکید می کنند به رونق تولید داخلی توجه شود نه تعهداتی که بیشتر برای کشور ما خواری به وجود می آورد. راه دیگری برای کشور وجود ندارد.

وی با اشاره به موضوعات شهرستان اردستان گفت: یکی از موضوعاتی که باید بیشتر از دیگری به آن توجه شود بحث جاده های موصلاتی است. در سطح شهرستان، اردستان بیشترین انواع محورهای جاده ای دسترسی را در استان دارد و بیش از ۲ هزار کیلومتر جاده  داریم.

وی گفت: در سفر معاون وزیر راه به منطقه قرار شد حدود ۵۰کیلومتر جاده های روستایی شهرستان تا پایان شهریور ۹۸ روکش آسفالت شود. حدود ۲۰۰ کیلومتر جاده روستایی اردستان نیاز به روکش آسفالت دارد. در خصوص باقیمانده محور اردستان – اصفهان بیش از ۱۰ ماه است عملیات ادامه آن شروع شده و امیدواریم به زودی به بهره برداری برسد.

طباطبایی نژاد توجه ویژه به موضوعات بهداشتی شهرستان را یکی از دستاوردهای مهم دوره نمایندگی خود عنوان کرد و گفت: شکوفایی زیرساخت های بهداشتی در شهر مهاباد، زواره
و اردستان و هزینه هایی زیادی که شد از مهمترین اقدامات بوده است. ساخت پنج مرکز اورژانس در سطح شهرستان نیز از دیگر موارد پیشرفت در بخش بهداشت و درمان است.
امام جمعه موقت اردستان کم جمعیت بودن شهرستان را یکی از مشکلات اردستان عنوان کرد که باعث کاهش دریافت اعتبارات شده گفت: البته در اقداماتی که انجام شده ورود خیرین بی تاثیر نبوده است.
عضو کمسیون فرهنگی مجلس در خصوص فعالیت ها در بخش ورزش و جوانان گفت: افتتاح شش زمین چمن مصنوعی، افتتاح استخر شنای زواره، و پیگیری های موثر زمین چمن طبیعی اردستان از مهمترین اقدامات بوده است. چمن طبیعی ورزشگاه اردستان قرار است در شهرویر ماه امسال به بهره برداری برسد.
وی در خصوص تعطیلی استخر اردستان گفت: از محل سفروزیر ورزش به اردستان بودجه ای به بازسازی استخر شنای اردستان اختصاص یافته و امیدواریم تا قبل از تابستان امسال مورد استفاده مجدد قرار گیرد تا سال طلایی ورزش تکمیل شود.
طباطبایی نژاد با اشاره به موضوع اشتغال در شهرستان اردستان گفت: اشتغال هدف اصلی مسئولین شهرستان بوده و باتوجه به تعدیل ۲۳درصدی نیرو درسطح استان اصفهان ، در اردستان علاوه بر عدم تعدیل توانستیم ۷ درصد رشد اشتغال داشته باشیم.
نماینده مردم اردستان بخش شدن شهر مهاباد را یکی از اتفاقات مهم سال ۹۷ در شهرستان عنوان کرد و گفت: موضوعات و شایعاتی که در بخش زواره در خصوص واگذاری روستاها این بخش مطرح می شود را رد می کنیم و مطمئنا اگر اقداماتی انجام شده با هدف توسعه کل شهرستان بوده است.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*