امام جمعه اردستان: مردم ایران غرق در دستاوردهای انقلاب هستند

امام جمعه اردستان گفت: دستاوردهایی که انقلاب اسلامی داشته با نظام پهلوی اصلا قابل قیاس نیست، اما چون در آن غرق هستیم متوجه عظمت آن نمی شویم.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام والمسلمین حسن دهشیری در خطبه های نماز جمعه این هفته اردستان در مسجد موسی بن جعفر اظهار کرد: جریان قبل انقلاب و بعد آن جریان حق و باطل است و دستاوردهای انقلاب اسلامی با نظام پهلوی اصلا قابل قیاس نیست.

وی با اشاره به نوکری و بله قربان گو بودن شاه ایران گفت: سخنان محمدرضا پهلوی اصلا مورد توجه غربی ها نبود و جز ذلت برای کشور هیچ نداشت. امروز به برکت انقلاب اسلامی تک تک سخنان رهبر معظم انقلاب باعث عزت، سربلندی و خط مشی برای ملت های آزادی خواه است.

خطیب جمعه اردستان ادامه داد: امروز در نظام انقلاب اسلامی به عنوان مثال دسترسی به یک مسئول آسان شده که این یکی از دستاوردهای انقلاب است که در زمان قبل انقلاب به این راحتی نبود.

دهشیری با بیان اینکه انقلاب به مردم این اجازه را داده که از مسئولان تقاضاهایی داشته باشند، اضافه کرد: در چهل سال پیش مانند امروز این عزت و سربلندی و انقلاب را امام خمینی برای ملت با خود به کشور آورد.

وی گفت: امروز آن نهال کوچک به درختی تنومند و تناوری تبدیل شده که همه دشمنی و توطئه پنهان و آشکار را نقش برآب کرد تا جایی که بسیاری کشورهای دنیا از ایران الگو گیری می کنند.

امام جمعه اردستان با اشاره به جانفشانی های مردم و جوانان افزود: انتظار این است که نمکی که از انقلاب خوردیم نمکدان را نشکنیم و قدردان آن باشیم و برای اینکه نشان دهیم همه اتحاد داریم جشن چهلمین را بهتر و پرشورتر از سال های گذشته برگزار کنیم و بار دیگر مشت محکمی بر دهان دشمنان بزنیم.

دهشیری با اشاره به برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این جشن باید جوری برگزار شود که حرمت ایام فاطمیه حفظ شود.

وی خاطرنشان کرد: وحدت موضوعی است که باید مردم آن را بین خود و مسئولان حس کنند.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه موضوع معیشت مردم به طور جد باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: امنیت موضوعی دیگر است که مردم در عرصه های مختلف مانند امنیت فوری، مجازی، فرهنگی، اجتماعی به آن نیاز دارند. قطعا اگر این سه موضوع مورد توجه قرار گیرد و امید در جامعه باشد مردم پا به پای انقلاب حرکت می کنند.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*