امام جمعه اردستان: نمایندگان سیاه چاله‌های بودجه ۹۸ را شناسایی کنند

امام جمعه اردستان گفت: نمایندگان مجلس باید با شفاف سازی در بودجه ۹۸، سیاه چاله های آن را که موجب بلعیدن سرمایه کشور می شود را شناسایی و اجازه پایمال شدن بیت المال را ندهند.

به گزارش خبرنگار ستاد نماز جمعه، حجت الاسلام و المسلمین حسن دهشیری در خطبه نماز جمعه این هفته در مسجد موسی بن جعفر(ع) اردستان، اظهار کرد: آیت الله هاشمی شاهرودی از خانواده علم و سیادت و شهادت بود. همچنین عالمی وارسته و شنوده ای صبور و گوینده ای کم گفتار بود. ایشان صاحب شاگردان و کتاب هایی ارزشمندی بود که در اوج عظمت و محبوبیت جان به جان آفرین تسلیم کرد.

وی با اشاره به روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، افزود: با اینکه ۹ سال از حماسه بلند و بیداری بصیرت‌مندانه مردم ایران می گذرد، اما شکوه و عظمت این حماسه در دید مردم واقع بین است. این حماسه عظیم توانست بسیاری از فتنه های آن زمان و بعد از آن را در داخل و خارج خفه کند.

خطیب جمعه اردستان با بیان اینکه در این فتنه مردم متوجه شدند سروکار کسانی که در خارج و داخل هستند این نظام را نشانه گرفته و مقدساتشان را خدشه دار کرده، دیگر خط و سیاست برایشان معنا نداشت و همه در این حماسه شرکت کردند، تصریح کرد: این حماسه یک میثاق با رهبری بود و با خنثی کردن تمام دشمنی ها، نتوانست تا چند سال انقلاب را بیمه کند.

دهشیری با بیان اینکه دشمنان دوباره برای یک فتنه جدید در حال برنامه ریزی هستند، اما مطمئنا تیرشان به سنگ می خورد، گفت: با وجود برخی بی برنامگی، سختی، تبعیض، اختلاس و دشمنی ها مردم ایران پای این نظام و انقلاب ایستادند. بنابراین باید قدر این مردم را دانست و عظمتشان را به رخ جهانیان کشید.

وی با اشاره به حادثه کشته شدن دانشجویان دانشگاه آزاد تهران، گفت: این دانشجویان مظلومانه کشته شدند و مجرمان اصلی این حادثه مسئولان بی لیاقت هستند. چه کسی جوابگوی خون این عزیزان است؟ کسانی که در این واقعه کوتاهی کردند باید به سزای اعمالشان برسند. امیدواریم شاهد روی کار آمدن مدیران عاقل، کارآمد و دارای تشخیص مصالح باشیم.

امام جمعه اردستان همچنین با اشاره بودجه سال ۹۸، گفت: از نمایندگان مجلس انتظار داریم در این خصوص شفاف سازی کنند و اگر سیاه چاله هایی در بودجه است و برای بلعیدن سرمایه کشور هیچ نفعی ندارد، آن را شناسایی و اجازه ندهند بیت المال پایمال شود.

دشیری اضافه کرد: نمایندگان مجلس در بودجه سال آینده قشر فقیر جامعه را بیشتر مدنظر قرار دهند و طرح های نیمه تمام را به عنوان باری بر دوش ملت، بودجه گذاری کنند و به نتیجه برسانند.

وی با اشاره به بازدید از پروژه دوبانده کردن جاده اردستان – اصفهان، گفت: این جاده که یکی از پرحادثه ترین محورهای استان است، پیشرفت خوبی دارد و امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته هرچه زودتر به نتیجه برسد.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*