امام جمعه اردستان: همه مطالب و مطالبات را نمی توان از تریبون نماز جمعه بیان کرد

امام جمعه اردستان گفت: همه مطالب و مطالبات را نمی توان از تریبون نماز جمعه بیان کرد زیرا امکان   سوء استفاده دشمن از آن زیاد خواهد بود.

حجت الاسلام حسن دهشیری شامگاه یک شنبه در جلسه ستاد نماز جمعه در دفتر امام جمعه افزود: نماز جمعه رویکردی به حکمت ها ، مصلحت های اجتماعی ، وحدت ، همدلی ، تعاون و برادری داشته منتسب به ولایت است.

وی افزود: این نماز علاوه بر اهداف عبادی و تربیتی ، عدالت ، انصاف ، صلح و همزیستی را ترویج می کند.

امام جمعه اردستان گفت: نماز جمعه از شیوه های ریبا و دلپذیر عبادت است که به منظور تحقق آرمان های اجتماعی تشریع گردیده نقاط قوت و ضعف اجتماع باید در آن گفته شود تا قوت ها تقویت و ضعفها برطرف گردد.

دهشیری اظهار کرد: وحدت و همدلی در بین اقشار مختلف در شهر اردستان برقرار بوده نماز جمعه با وحدت  وانسجام خوبی برگزار  می شود.

وی با اشاره به مراسم راهپیمایی اربعین افزود: کسانی که پرچم ابا عبدالله را بالا نگه داشته و در اربعین تلاش مضاعفی داشتند از اجر معنوی و پاداش اخروی برخوردار بوده بدانند : ابا عبدالله الحسین (ع)چراغ روشن و شخصیتی است که عظمتی بزرگ دارد و هر کس در رکابش باشد رستگار خواهد شد.

امام جمعه اردستان تاکید کرد: کسانی که در خدمت نماز هستند کاری حسینی انجام داده زیرا نماز به قدری ارزش دارد که ابا عبدالله می گوید با اقامه نمازبا خدا عشق بازی می کنم.

دهشیری گفت: هنوز نتوانسته ایم حضرت زینب (س) را به خوبی به جامعه معرفی  و یوسف زمان را به مردم شناسانده  افراد را به سمت نماز هدایت کرده تا به معراج نزدیک شوند.

وی با بیان اینکه مطالبات و انتظارات مردمی زیاد است تصریح کرد: همه مطالب و مطالبات را نمی توان از تریبون نماز جمعه بیان کرد زیرا امکان   سوء استفاده دشمن از آن زیاد خواهد بود.

امام جمعه اردستان تصریح کرد: توجه به وضعیت معاصر خود باید داشته باشیم و بیشتر به آن بپردازیم و از مطرح کردن مطالب ناامید کننده و اختلاف برانگیز پرهیز شده اعضای ستاد زمینه برگزاری نماز پر شور و شاداب  را فراهم کرده در خدمت نماز گزاران باشند.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

 

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*