امام جمعه اردستان: علی رغم میل آمریکا، ملت در آسایش زندگی می کند

امام جمعه اردستان گفت: خوشبختانه در کشور همه چیز سرجای خودش است و ملت در کمال آسایش در حال زندگی کردن هستند.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نمازجمعه این هفته اردستان، اظهار کرد: روزهای دهه آخر ماه صفر برای شیعیان غمبار است که با اربعینی شروع می شود که خود کمتر از عاشورا نیست.

وی افزود: به لطف الهی اربعین های چند سال اخیر بسیار پرشورتر از عاشورا برگزار می شود چون وقت بهره برداری از اباعبدالله الحسین است.

امام جمعه اردستان گفت: از دولت های ایران و عراق، موکب داران و پذیرایی کنندگان و نیروهای امنیتی و انتظامی و به طور کلی همه کسانی که در برگزاری اجتماع و عظمت اربعین کمک کردند تشکر می کنیم.

وی با بیان اینکه حرکت عظیم اربعین یعنی تجلی گاه وحدت مسلمانان، گفت: اربعین یعنی اعتلای شیعه در جهان، یعنی مسلمانان  دشمن کوب و دشمن ستیز بودند. یعنی وهابیت و داعشیان را به زباله دان تاریخ انداختند.

دهشیری با اشاره به روز سیزده آبان، گفت: اگر هر سال سیزده آبان را به سه جهت باید گرامی می داشتیم امسال به چهار جهت باید این روز بزرگ را گرامی تر بداریم.

وی افزود: تبعید حضرت امام خمینی در سال ۴۳ به دستور آمریکا، سیزده آبان ۵۷ جمعی از دانشجویان و دانش آموزان را به خاک و خون کشیدند و سالروز تسخیر لانه جاسوسی از جمله مناسبت هایی است که هرساله در ۱۳ آبان گرامی داشته می شود.

امام جمعه اردستان گفت: جهت چهارمی که امسال باید در مراسم ۱۳ آبان شرکت کرد تهدیداتی هست که رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده بود در این روز تحریم های سخت جدیدی بر ایران وضع می شود.

دهشیری خاطرنشان کرد: در کشور خوشبختانه همه چیز سرجای خودش است و ملت در کمال آسایش در حال زندگی کردن هستند. سیزده آبان جدید هم فرا می رسد و اوج کینه دشمنان بیشتر به ملت آشکارتر می شود.

وی گفت: دشمنان این کشور فقط دولت را نشانه نگرفتند بلکه مردم را هم نشانه گرفتند. برای همین است که اعلام کردند امسال سیزده آبان فقط مختص دانش آموزان و دانشجویان نیست بلکه سیزده آبان روز مرگ بر آمریکا گفتن کل مردم ایران است.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه قطعا ملت امسال در ۱۳ آبان سیلی محکمی را به دشمن می زند، گفت: یک بار دیگر ثابت می کنیم که حق می ماند و باطل رفتنی است.

دهشیری با اشاره به ۱۴ آبان و هفته فرهنگ عمومی، تصریح کرد: اثرات کار فرهنگی دیر دیده می شود ولی امیدواریم فرهنگ دینی و اسلامی را در جامعه تحقق ببخشیم.

وی افزود: شهرستان اردستان جز معدود شهرستان هایی است که بسیار معقوفه دارد که نشان می دهد گذشتگان انسان های آینده نگر و خیر رسان بودند. آنها وقف کردند و متاسفانه بعضی ها آنها را غصب کردند. بسیاری از موقوفات ما هنوز شناسایی نشده است که می طلبد اداره اوقاف در این باره اقدام کند

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*