تعقیب خط سرخ اهل بیت ما را در مقابل دشمنان حفظ می کند

امام جمعه اردستان اردستان گفت: آن که می تواند ما را در مقابل دشمنان حفظ کند تعقیب خط سرخ محمد و آل محمد(ص) است همانطور که کربلا به ما فهماند خون بر شمشیر غلبه می کند.

به گزارش خبرنگار اسونیا حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه نمازجمعه اردستان در مسجد جامع اردستان اظهار کرد: امام حسین(ع) چراغ فروزان و شگفت انگیزی است که هرچقدر در باد می وزد نورانی تر می شود. عاشورا با اتفاق تاریخی خود و با رنگ ماندگارش درس‌های فراوانی را به همگان داد.

وی با بیان اینکه حادثه کربلا به ما یاد می دهد که قیام و انقلاب فقط برای خدا باشد رنگ خدایی می گیرد افزود: برای حفظ دین و ایمان باید از مال و جان گذشت که درس و واقعه عاشورا همین را به همگان نشان می دهد.

امام جمعه اردستان گفت: بزرگ فلسفه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) این است که مرگ سرخ بهتر از زندگی رنگین است. اوج قدرت و سیانت و شکوه و عظمت امام حسین در سخنانش موج می زند.

دهشیری با اشاره به اینکه مردم باید با حضور در جلسات معرفتی امام حسین(ع) پاسداشت محرم و قیام عاشورا باشند گفت: شور خوب است اما آن را با شعور درآمیختن بهتر است. توصیه می شود همه عزاداران در مجالس حضور داشته باشند تا به حفظ این اثر ماندگار بیشتر کمک کرده باشیم.

وی تاکید کرد: مردم در نذورات اسراف نکنند و سعی کنیم افراد نیازمند را از یاد نبریم و سعی کنیم چه سخنران و چه مداح و چه کسانی که عزاداری می‌کنند حادثه عاشورا آنچنان که هست برای مردم تفسیر کنیم. گاهی دروغ و خرافه و توهین در نقل و بیان مطرح می شود.

خطیب جمعه اردستان خاطرنشان کرد: اگر ملت ما به روح عزاداری و حرکت اباعبدالله پی ببریم هیچ باکی نخواهیم داشت تا در مقابل دشمن چهل ساله مقاومت کنیم. آن که می تواند ما را در مقابل دشمنان حفظ کند تعقیب خط سرخ محمد و آل محمد(ص) است همانطور که کربلا به ما فهماند خون بر شمشیر غلبه می کند.

دهشیری افزود: دشمنان نظام هر روز توطئه ای می کنند برای بر هم زدن رابطه ایران و عراق و اربعین را تحت شعاع قرار دهند. اما دریافت پاسخ های کوبنده مثل پاسخ سپاه به گروهک های مسلح باعث شد بفهمند ایران می تواند مقاومت کند به شرطی که بعضی از کسانی که بین مردم هستند انصاف را رعایت کنند.

وی گفت: دستجات عزاداری به نظم و رعایت ایجاد مزاحمت برای شهروندان توجه کنند. اگر صدای کم و ارام هم برای امام حسین(ع) عزاداری کنیم ثواب آن را خواهیم برد.

امام جمعه اردستان تاکید کرد: همه دستجات اردستان تجمع بزرگ روز تاسوعای حسینی در امامزاده اسماعیل را جدی بگیرند. این مراسم هیچ ارتباطی به یک محل و یک منطقه ندارد.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*