امام جمعه اردستان: مردم می‌توانند همه امور نماز جمعه را نقد کنند

امام جمعه اردستان با بیان اینکه مسئولان باید قدردان نعمت نمازجمعه باشند گفت: مردم می‌توانند ستاد نمازجمعه، خطبه‌ها و کلیه امور مربوط به نمازجمعه را مورد نقد و پیشنهادات خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار ستاد نمازجمعه اردستان، حجت الاسلام حسن دهشیری به مناسبت اقامه اولین نمازجمعه در کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نمازجمعه یک واجب فراموش شده بوده است که چندصد سال در بین شیعه تعطیل بوده و یا اگر برگزار می‌شد خیلی اندک و با شرایط خاص بوده است.

وی افزود: به فرمان امام خمینی در تاریخ ۵ مرداد ۶۸ اولین نمازجمعه در تهران برگزار شد. در حال حاضر بیش از ۹۰۰ مصلی نمازجمعه در سراسر کشور برپا می شود. یکی دو هفته بعد از اقامه اولین نمازجمعه در تهران این سنت دیرپای نبوی در اردستان نیز برگزار شده است.‌

امام جمعه اردستان گفت: فضاسازی در مصلی نمازجمعه به مناسبت سی‌ونهمین سال تاسیس نمازجمعه، تقدیر از پیشکسوتان و جوانان حاضر در ستاد نماز جمعه و همچنین گرامی‌داشت امامان جمعه متوفی، برگزاری شورای اداری به مناسبت هفته نماز جمعه، مسابقه بزرگ کتاب خوانی و برگزاری جام فوتسال آدینه، از جمله برنامه‌هایی است که برای این هفته طراحی و برنامه ریزی شده است.

دهشیری با بیان اینکه مسئولان باید قدردان نعمت نماز جمعه باشند ادامه داد: نمازجمعه برای همه ارکان می‌تواند خدمتگزار باشد به شرطی که این موضوع از سمت مسئولان هم توجه شود. انتظار این است که حضور مسئولان در نمازجمعه پر رنگ تر باشد.

وی تاکید کرد: هیچ یک از انسان‌ها خالی از مشکل و نقد نیستند. مردم می‌توانند ستاد نمازجمعه، خطبه‌ها و کلیه امور مربوط به نمازجمعه را مورد نقد و پیشنهادات خود قرار دهند. مرکز پاسخگویی به سوالات شرعی از اقداماتی است که راه اندازی می‌شود.

امام جمعه اردستان خاطرنشان کرد: به دلیل هجمه‌هایی که دشمنان نظام به نمازجمعه داشتد قرار است برنامه ریزی صورت بگیرد و جشن چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه با شعار “افتخار به گذشته ، امید به آینده” در سراسر کشور برگزار شود.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*