امام جمعه اردستان: اقتصاد کشور ناسالم است

امام جمعه اردستان گفت: فشار روانی و اقتصادی ایجاد شده در کشور نشان از ناسالم بودن مسائل اقتصادی دارد که طراحان اقتصادی کشور بانی آن هستند.

به گزارش خبرنگار ستاد برگزاری نمازجمعه ، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نمازجمعه اردستان اظهار کرد: هر قشری اگر وظیفه خودش را از زبان رهبر بشنود و عملیاتی کند یا مشکل نخواهیم داشت یا به حداقل می‌رسد. مشکل ما این است که از این رهنمودها سرسری عبور می‌کنیم.

وی افزود: امیدواریم همه دستگاه های کشور سخنان رهبری را گوش کنند و آن را به کار ببندند نه اینکه فقط به فکر سربرگ نامه‌ها و بنر کردن باشند. این سخنان باید عملیاتی شود.

امام جمعه اردستان خاطرنشان کرد: دشمن در صدد فشارهای روانی و اقتصادی و همچنین آشوب‌های اجتماعی است. که این چند روز کشور درگیر آن است.

دهشیری گفت: کمتر از دوماه است که رئیس جمهور امریکا اعلام کرد از برجام خارج می‌شود، موج روانی در جامعه توسط عده‌ای به راه افتاد و موج سوارانی هم وارد عرصه اقتصاد شدند. عده‌ای جوی در کشور ایجاد کردند که تحریم‌های سنگین در راه است و گفتند آینده معلوم نیست چه اتفاقی می‌افتد.

وی افزود: عده‌ای با این کارشان ارزش دلار آمریکا و سکه را چندین برابر افزایش دادند که نشان ناسالم بودن مسائل اقتصادی است که طراحان اقتصادی کشور بانی آن هستند. خوشبختانه خود مسئولان متوجه شدند که اگر به همین صورت پیش رود خودشان هم در معرض خطر هستند.

امام جمعه اردستان افزود: فشار روانی و اقتصادی ایجاد شده در کشور نشان از ناسالم بودن مسائل اقتصادی دارد. برخی مسئولان گفتند یک جوان بیش از ۳۸ هزار سکه را برای خود پیش خرید کرده است. باید معلوم شود این پول‌ها از کجا آمده است.

دهشیری تاکید کرد: برنامه ریزی درست انجام نشده است و مشکل اقتصادی بوجود آمده است. ولی مشکلی نیست که نشود حل کنیم. حال که این مشکل بوجود آمده و همه را هدف گرفته است. همه مردم باید پای کار باشند و جناح و خط بازی را کنار بگذارند و همه باهم اقتصاد کشور را نجات دهند.

وی تصریح کرد: هرگاه ما مشکل و دشمن مشترک داریم همه باید دست به هم بدهیم. باید توجه کرد به این نکته که مشکلات بیش از این حاد نشده است. آنکه مسئولیت بیشتری دارد باید بیشتر برای آرام کردن جامعه تلاش کند.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه شان مجلس ریل گذاری قانون است افزود: شان دولت حرکت دادن قطار اجرای کشور بر روی این ریل‌ها است. البته شان قوه قضاییه هم راه بانی کشور است که مبدا راهزن‌هایی پیدا شوند و یا از خود دستگاه سرمایه کشور را ببرند.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*