طباطبایی نژاد: آمار ایجاد اشتغال در اردستان دقیق نیست

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمار ایجاد اشتغال در اردستان دقیق نیست گفت: نگاه مسئولان در شهرستان باید یک تگاه توسعه ای باشد.

به گزارش خبرنگار ستاد نماز جمعه  حجت الاسلام والمسلمین سیدصادق طباطبایی نژاد در جلسه ستاد برگزاری نمازجمعه اردستان با اشاره به بودجه سال آینده کشور، اظهار کرد: آنچه به بودجه فرهنگی سال آینده نسبت داده می شود با کاهش مواجعه است. بودجه فرهنگی سال آینده کمتر از ۳درصد کل بودجه کشور است که عمده آن در بخش صداوسیما هزینه می شود.

وی با بیان اینکه آمار ایجاد اشتغال در اردستان دقیق نیست، افزود: اینگونه آماری که درباره اشتغال داده می شود باید با حساسیت زیادی عنوان شود. آنچه به عنوان کار، مردم قبول می کنند این است که فردی در کارخانه ای مشغول فعالیت شود.

نماینده مردم اردستان در مجلس افزود: با رایزنی هایی که انجام شده است فعالیت اشتغال خوبی در چند وقت اخیر در شهرستان در حال بررسی و انجام است ولی ایجاد اشتغال یک پروسه زمان بر است. اشکالی که در شهرستان اردستان وجود دارد این است که در سال های گذشته فعالیتی در موضوع اشتغال نشده است

طباطبایی نژاد ادامه داد: نگاه کوتاه و تنگ نظری برخی مسئولان در شهرستان  یکی از دلایل اصلی عدم پیشرفت و ایجاد اشتغال در شهرستان است. متاسفانه برخی مشکلاتی که در شهرستان وجود دارد حتی در سطح کشور هم با آن مواجعه نیستیم که فرماندار شهرستان باید نسبت به اینگونه تنگ نظری ها ورود پیدا کند.

وی افزود: نگاه مسئولان شهرستان باید یک نگاه توسعه ای باشد که در راس آن فرماندار شهرستان به عنوان فرمانده اجرایی منطقه باید از مسئولان شهرستان بخواهد تا با اینگونه رفتارها برخورد شود.

عضو کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع اشتغال در شهرستان اردستان افزود: مجموع اشتغالی که در شهرستان اردستان نیاز است ۲هزار شغل است. نگاه مسئولان اگر یک نگاه حمایتی باشد می توانیم به راهی این مقدار شغل را ایجاد کنیم.

طباطبایی نژاد افزود: در بخش ایجاد اشتغال روستایی و گردشگری، شهرستان اردستان ضعیف عمل کرده است که دلیل آن کمک کاری برخی مسئولان است. مسئولان شهرستان باید با سرمایه گذار مدارا کنند و در جهت جذب آنها قدم بردارند که متاسفانه سنگ اندازی ها و ایرادهایی که برخی از آنان می گیرند در کشور هم با آن برخورد نکرده ایم.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*