گزارش عملکرد ستاد برگزاری نماز جمعه اردستان در سال ۹۲

80926435-5260763

 

نماز جمعه ثمره خون شهیدان است. «امام خمینی»

نماز جمعه یادگار ارزشمند امام و حاصل خون شهیدان اسلام است. « مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای»

یکی از رموز استحکام و تداوم اثربخش در صحنه داخلی و در جهان اسلام را می توان نمازهای عبادی و سیاسی جمعه دانست. این سنگر دفاع از ارزش های والای اسلام از بدو پیروزی انقلاب در خنثی سازی توطئه های دشمنان هم چنان مؤثر و اثربخش بوده است چرا که منویات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری هر هفته توسط امامان جمعه در سراسر کشور برای توده های مردم بیان می شود. تجمع هفتگی امت اسلامی در پایگاههای نماز جمعه و ارائه راهکارهای مقابله با ترفندها و شیطنت های دشمن توسط نمایندگان مقام معظم رهبری خود بزرگترین وبهترین شیوه مبارزه با تهاجم فرهنگی است و این خود یکی از مؤلفه های قدرت نظام اسلامی است زیرا مؤلفه فرهنگ کارسازترین و اثر بخش ترین ابزار قدرت هر نظامی به شمار می رود و به همین سبب است که دشمنان نهایت تلاش مذبوحانه خود را جهت تخریب ساحت مقدس این سنگر دفاع از انقلاب و ولایت بر کار بسته است. پایگاههای نماز جمعه مستقیماً زیر نظر مقام معظم رهبری توسط نمایندگان ایشان اداره می شود و این رمز موفقیت این نهاد مقدس تاکنون بوده وخواهدبود.

به حول و قوه الهی ستاد نماز جمعه اردستان موفق و اثرگذار در سطح شهرستان تشکیل شده و از شخصیت های حقیقی و حقوقی و برجسته فرهنگی که با جلسات منظم خود نسبت به هر چه بهتر برگزار شدن این فریضه عبادی سیاسی برنامه ریزی می کند و در تمامی زمینه های فرهنگی با بحث و تبادل نظربعنوان مجموعه ای اثربخش در زمینه های اجرایی هم یار و مددکار مسئولین بوده علاوه بر ستاد نماز جمعه شورای مشورتی امام جمعه خود در ارائه راهکارهای مؤثر و مفید توانسته رسالت خود را به انجام رساند.

فعالیات های ستاد نماز جمعه اردستان

سال گذشته ۵۲ نماز جمعه، ۲۰ نماز جمعه در حسنیه سید الشهداء اردستان در فصول پائیز و زمستان برگزار گردید و ۳۰ نماز جمعه در مکان مقدس مسجد جامع اردستان اقامه گردید.

حضرت حجه الاسلام و المسلمین دهشیری امام جمعه محترم شهرستان اردستان دانشمندی فریخته و یکی از کارشناسان خبره مسائل قرآنی توانسته با مشورتهای لازم و تعامل و همفکری با نیروهای سطح شهرستان رونق خوبی به نماز جمعه بخشد. حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج سید مصطفی طباطبائی نژاد و حجه الاسلام والمسلمین سید محمد باقر موسوی دو امام جمعه موقت شهر اردستان در اقامه این فریضه الهی یار و مددکار امام جمعه محترم بوده اند. علاوه بر نماز جمعه نماز عید سعید فطر که میتینگ سالانه مردم اردستان محسوب می شود همه ساله با برنامه های خاص و ویژه برگزار می شود که متأسفانه به علت نبود مصلا در مکان های خاص با توجه به شرایط زمان برگزار می گردد. نماز عید سعید قربان و نماز ظهر عاشورا با تأکیدات امام جمعه محترم برگزار می شود.

جلسه تفسیر هفتگی خواهران در دفتر امام جمعه و مراسم های روضه خوانی و اعیاد در طول سال برگزار می گردد.

جلسه تفسیر ویژه برادران هر هفته در امام زاده موسی برگزار می شود.

نماز مغرب و عشا توسط حضرت حجه الاسلام و المسلمین دهشیری در مسجدالنبی شهرک شهید طباطبائی نژاد هر شب اقامه می گردد و یک شب تحت عنوان در پیشگاه قرآن مسائل قرآنی، یک شب در پیشگاه اهل بیت با بیان احادیث و یک شب با عنوان بیان احکام حضار شرکت کننده را از زلال معنویت بهره مند می سازد.

هماهنگی با آموزش و پرورش و شرکت امام جمعه محترم در جلسات آموزشی خانواده به منظور ترویج فرهنگ دینی در مدارس و خانواده ها.

سرکشی امام جمعه محترم از ادارات و نهادها شهرستان و اقامه نماز جماعت ظهر وعصرخود باعث همدلی و هماهنگی هر چه بیشتر مسئولین گردیده است.

شرکت امام جمعه محترم در نمازهای جماعت ظهر و عصر و جلسات پرسش و پاسخ در مدارس شهرستان باعث دلگرمی بیشتر اولیا و مربیان گردیده.

تشکیل ستاد جوانان نماز جمعه توانسته ارتباط این نهاد را  باجوانان برقرار کند.

به همت و پشت کار مسئولین وقت و کنونی شهرستان بزرگترین مجموعه فرهنگی شهرستان تحت عنوان مصلای بزرگ اردستان در حال ساخت می باشد که امید می رود با توجه بیشتر مسئولین و اختصاص بودجه ویژه به امر حیاتی در آینده نزدیک این معضل مردم اردستان یعنی نبود مصلا برطرف گردد.

ستاد نماز جمعه در خدمت کارگزاران نظام بود و تریبون نماز جمعه به عنوان تریبونی آزاد برای مسئولین در ارتباط با مردم رسالت خود را به انجام رسانده.

دعوت از مسئولین محترم شهرستان در سال گذشته      ۱۵ مورد

سخنرانی و بیان احکام توسط روحانیون منطقه          ۲۰مورد

برپایی و برگزاری ادعیه                                   ۱۲مورد

۷ مورد نمایشگاه با هماهنگی اداره ارشاد، نیروی انتظامی و هلال احمر، فنی و حرفه ای، سپاه، شبکه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش.

۴ مورد راهپیمایی بعد از نماز جمعه در محکومیت حکام بحرین، کشتار مردم غزه، اهانت به مقدسات و بیداری اسلامی انجا گرفته است.

سرکشی به مساجد با حضور مسئولین و پرسش و پاسخ مردمی از ایده های امام جمعه و ستاد برگزاری نماز جمعه بوده. دعوت از هیئت های مذهبی، هیئت امنای مساجد، شرکت در هیئت های جوانان.

برگزاری دعای ندبه در دفتر امام جمعه.

شرکت امام جمعه محترم در میادین ورزشی و حضور در بین جوانان ورزشکار.

محفل انس با قران در ماه مبارک رمضان قبل از ایراد خطبه نماز جمعه .

سرکشی امام جمعه محترم از کارخانجات شهرستا ن در سال حماسه اقتصادی به منظور بررسی تولید کنندگان .

برگزاری جشن بزرگ غدیر و تجلیل از سادات .

پیاده روی عمومی سادات شهر از امام زاده موسی به سوی مسجد سادات در روز عید غدیر.

دیدار از خانواده های معظم ایثارگران با هماهنگی بنیاد شهید بطور مداوم.

قرائت وصیت نامه شهدا در بین دو نماز .

 استفاده از مداحان جوان، مجریان جوان، مؤذنان و قاریان جوان به منظور جذابیتهای بیشتر نماز جمعه از ایده های ستاد و مصوبات آن بوده است.

   IMG_0491 DSC02665 DSC02720 DSC02751 DSC02773 DSC02925 DSC02937 DSC02947 DSC02960 DSC02967 DSC02979 DSC02899

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*