بزرگی مسئولین این است که در میان مردم باشد

امام جمعه اردستان گفت: بزرگی هر مسئولی این است که در میان مردم باشد و حرفی از مردم بشنود.

حجت الاسلام حسن دهشیری اظهار کرد: شعیان و اهل تسنن مشترکاتی بسیاری مانند؛ قبله واحد، کتاب قرآن، حج و زکات، نماز و.. با یکدیگر دارند که باید به مشترکات یکدیگر توجه داشته باشیم. البته اهل تسنن به قرآنی که ایرانی ها می خوانند، ایراد می گیرد که یکی از خدماتی که صدا وسیما به شیعیان داشته تلاوت های قرآنی است که در شبکه های سیما پخش می شود.

وی با اشاره به هفته وحدت افزود: همه شیعیان و اهل تسنن باید توجه داشته باشند که هفته ما هفته وحدت، هفته‌ی با یکدیگر بودن است، نه آن هفته‌ای که شیعیان انگلیسی رواج می کنند. امروز فتوای همه مراجع تقلید این است که ناروا گفتن به مقدسات اهل تسنن اقدامی ناروا و ناپسند است.

امام جمعه اردستان با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان گفت: عده ای متاسفانه سعی در تطهیر کشور آمریکا دارند و سعی دارند کشور را تسلیم و بکشانند پای میز مذاکره، که باید بگوییم دشمن، دشمنی است که خون آشامی آنها همچنان باقی است.

دهشیری با اشاره به دشمنی‌هایی که آمریکایی‌ها بتازگی قصد داشتند در ایران انجام دهند، گفت: اقداماتی را که در کشور عراق مشاهده می‌کنید، برنامه‌هایی بود که قرار بود در ایران انجام شود که با هشیاری مسئولان بلندپایه ما خنثی شد. نباید ذره ای مکر آمریکایی‌ها را دست کم گرفت هرچند شیطنتشان رو به پایان رسید.

وی با تشکر از حضور پررنگ مردم و دانش آموزان در راهپیمایی ۱۳ آبان افزود: علیرغم همه مشکلات و کاستی‌هایی که در کشور وجود دارد و بی مهری‌هایی که مسئولین مردم در کنار دانش آموزان حضور پیدا کردند و مرگ را نثار دشمنان کردند.

خطیب جمعه اردستان با اشاره به روز ملی کیفیت گفت: هرکاری که در جامعه هر صنفی انجام می دهد باید از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد و استاندارد آن حرفه باشد. مسئولان لطف کردند و قیمت نان را بالا بردن ولی مردم انتظار دارند متولیان نظارت نسبت به کیفیت نان هم حساس باشند. دلیلی ندارد که مردم پول خوب بدهند ولی نان بی کیفیت دریافت کنند.

دهشیری با انتقاد از حضور کمرنگ مسئولان در نمازجمعه گفت: اگر مسئولانی که در منزل هستند جمعه ها در مراسم نمازجمعه حضور داشته باشند تا مردم آنها را ببینند از عظمتشان کاسته نمی‌شود. بزرگی هر مسئولی این است که در میان مردم باشد و حرفی از مردم بشنود ولی متاسفانه برخی‌ها به این جایگاه ارزشمند بی‌توجهی می‌کنند که این بی‌احترامی به خودشان است.

وی با انتقاد از مردم گفت: گاهی وقت‌ها خود مردم هم نباید نسبت به عملکرد مسئولان ساکت و بی‌تفاوت باشند باشند. مردم باید مطالبه داشته باشند تا مسئولان پاسخگوی آن باشند.

./خبرنگار وانتشار دهنده مرتضی عسگری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*