اعتماد به آمریکا نتیجه‌ای جز شکست ندارد

امام جمعه اردستان نیز گفت: بارها ثابت شده که هرکسی که با طناب آمریکایی ها به چاه رفت به نتیجه نرسید و نتیجه‌ای جز شکست ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن دهشیری ادامه داد: سه مناسبت عمده در هفته جاری وجود دارد که هرکدام نسبت به یکدیگر خاطره انگیز و بزرگ است.

وی با اشاره به تبعید امام خمینی(ره) که در ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ اتفاق افتاد، افزود: تصمیم گرفته شده بود که آمریکایی ها هرکاری می خواهند بکنند و ایران حق اعتراض ندارد و رژیم پهلوی آن را پذیرفت. امام به این موضوع اعتراض کرد و در نهایت منجر به تبعید امام خمینی (ره)  شد.

امام جمعه اردستان با اشاره به کشتار بی رحمانه دانش آموزان و دانشجویان در سال ۱۳۵۷ در کنار دانشگاه تهران، گفت: روز تسخیر لانه جاسوسی در سال ۱۳۵۸ یکی دیگر از اتفاقات سیزده آبان است که امام آن را انقلابی مهم تر از انقلاب اول نامید که توانست تحقیر آمریکایی را به وجود بیاورد.

دهشیری افزود: امروز آحاد مردم وظیفه دارند صلابت و استقامت ملی را حفظ کنند و خدایی نکرده در مقابل آمریکایی ها و دشمنان انقلاب و نظام ضعف نشان ندهند. اگر امروز دانش آموزان ما که به نوعی دانشجویان فردا هستند به گونه ای تربیت شوند که دشمن شناس باشند همچنان بدخواهان را به عقب خواهد برد.

وی گفت: اقدام ترامپ که ادعا کرد ابوبکر البغدادی را کشتیم دارای دو نکته است. آمریکایی ها این فرد شیطان صفت را پرورش دادند و به جان مردم انداختند و نهایت آن را کشتند و جنازه اش را به دریا انداختند تا هیچ اثری از آن نباشد.

خطیب جمعه اردستان با بیان اینکه تاکنون بارها ثابت شده که هرکسی که با طناب آمریکایی ها به چاه رفت به نتیجه نرسید و نتیجه‌ای جز شکست ندارد، اضافه کرد: سرنوشت صدام، حسنی مبارک، قذافی، بلادن و به تازگی هم ابوبکر البغدادی نشان داد که به آمریکایی ها دل بستن چیزی جز خسارت و نابودی ندارد.

دهشیری با اشاره به اتفاقاتی که در پی بارش های اخیر در سطح شهرستان اردستان اتفاق افتاده است، گفت: موضوع سیل و بارش ها را سال گذشته هم تذکر دادیم، اما اقدامات اساسی نشد و همان اتفاقات امسال هم افتاد.

وی به تعطیلی طرح بازآفرینی اطراف مسجد جامع اردستان هم انتقاد کرد و اظهار کرد: رها کردن طرح بازآفرینی و مخصوصا اطراف مسجدجامع به نفع شهر و زیبایی شهر نیست و از شهرداری می خواهیم برای بهسازی آن برنامه ریزی کند.

./خبرنگار وانتشار دهنده مرتضی عسگری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*