طرح مذاکره مجدد با آمریکا اشتباه است

امام جمعه اردستان: میراث فرهنگی امنیت بناهای تاریخی اردستان را تضمین کند

امام جمعه اردستان گفت: میراث فرهنگی باید امنیت بناهای تاریخی اردستان را تضمین کند تا هویت این مرز و بوم از بین نرود و اتفاقات تلخ دیگر بناها تکرار نشود.

به گزارش خبرنگار اسونیا حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های این هفته نمازجمعه اردستان، با اشاره به دیدار موکب داران با رهبر انقلاب، اظهار کرد: اجتماع اربعین موضوعی بی نظیر است که نه تنها شیعیان و مسلمانان بلکه تمام مردم مذاهب را تحت تاثیر خود قرار داده است. اجتماع به این بزرگی را ما در هیچ کجای دنیا حتی مناسک حج سراغ نداریم.

وی با بیان اینکه پدیده اربعین اتفاق جهانی است که هر ساله برگزار می شود، افزود: متاسفانه قلم، بیان و رسانه در دست دشمنان است وگرنه مراسم اربعین را باید به عنوان بزرگ ترین اجتماع مردمی در کتاب گینس ثبت کنند.

خطیب جمعه اردستان با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در خصوص مذاکره ایران با آمریکا، گفت: رهبر انقلاب آب پاکی را روی دستان همه کسانی که صحنه سازی می کردند، ریختند. مذاکره در منطق آمریکایی ها آن گونه است که هرچه آنها بخواهند باید انجام شود، اما مقامات بلندپایه ما تاکید کردند هیچ مذاکره ای در هیچ سطحی انجام نمی شود.

دهشیری اضافه کرد: مسئولان کشور توجه داشته باشند در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری اگر حرکت کنند کشور رو به عزت و ملت رو به عظمت حرکت خواهند کرد هرچند دشمنان به دنبال بهانه جویی هستند که کشورمان را تهدید، تحقیر و گاهی تحریم ها را بیشتر کنند.

وی با اشاره به عملیات انصارالله یمن که شبانه به مرکز اقتصادی عربستان حمله کردند، تصریح کرد: شرکت آرامکو بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد که می خواستند آن را وارد بورس کنند، اما خواب شان در کوتاه ترین زمان بر هم خورد و میلیاردها دلار خسارت به عربستان وارد شد. برای این، همه به جان ایران افتاده اند. واکنش ایران نسبت به ادعای پوچ آنان صریح است و مقامات کشور اعلام کردند، اگر حمله کرده باشیم صراحتا اعلام می کنیم.

امام جمعه اردستان با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس که یادآور روزهایی است که چند صدهزار نفر از پاکترین جوانان کشور شهید و یا مجروح شدند، اظهار کرد: آیا ادا کردن حق شهید این است که در مرکز کشور نام شهید از تابلو پاک شود؟ امیدواریم کسانی که به خون شهیدان خیانت می کنند، رسوا شوند.

دهشیری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به هفته گردشگری، گفت: شهرستان اردستان این پتانسیل را دارد که در بخش گردشگری و میراث فرهنگی اشتغال قابل توجهی ایجاد کند، اما باید فرهنگ دینی و اجتماعی خود را حفظ کنیم و زمینه را برای استقبال گردشگران مهیا کنیم که این از وظایف میراث فرهنگی است.

وی به سرقت های رخ داده در بناهای تاریخی و مخصوصا مسجد جامع اردستان اشاره کرد و گفت: اگر قرار است بناهای تاریخی و شاخص شهرستان حفظ و حراست شود، چرا برای امنیت آن اقدامی نمی شود. اداره کل میراث فرهنگی باید امنیت بناهای تاریخی اردستان را تضمین کند تا هویت این مرز و بوم از بین نرود و اتفاقات تلخ دیگر بناها تکرار نشود.

./خبرنگار وانتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*