امام جمعه اردستان: اخراج بولتون از کاخ سفید تاثیر فرهنگ عاشورا بود

امام جمعه اردستان گفت: یکی از آثار فرهنگ عاشورا این بود که عده ای از دشمنان قسم خورده ایران فردی به نام جان بولتون را از کاخ سفید اخراج کردند.
به گزارش خبرنگاراردستان، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های این هفته نمازجمعه اردستان، اظهار کرد: خوشبختانه مراسم دهه اول محرم همچون سال های گذشته با شکوه و عظمت خاصی در نقاط مختلف کشور و به مراتب شهرستان اردستان برگزار شد.
وی همچنین افزود: مراسم عزاداری امام حسین (ع) در کشورهایی که گاها غیرمسلمان بودند نیز با علاقه خاصی برگزار شد.
امام جمعه اردستان با بیان اینکه امروزه کمتر کسی در دنیا است که اباعبدالله الحسین (ع) و قیامش را نشناسد، گفت: فرهنگ عاشورا امام حسین (ع) در بسیاری از کشورها و در برخی از جلسات و فرهنگ ها جایگزین شده است.
وی با اشاره به سخنان دبیرکل حزب الله لبنان، گفت: سیدحسن نصرالله امسال به صراحت اعلام کرد که محور مقاومت ایران است و قاعده و ستون ایران نیز امام خامنه ای است.
دهشیری با اشاره به آثار فرهنگ عاشورایی و ایستادگی ملت ایران، گفت: یکی از آثار فرهنگ عاشورا این بود که عده ای از دشمنان قسم خورده ایران فردی به نام جان بولتون را از کاخ سفید اخراج کردند. امروزه همه ما باید قدردان عاشورا باشیم.
وی با اشاره به اهانت برخی از افرادی که اسم و رسمی به واسطه فلان شغلی برای خود دست و پا کردند که بی‌شرمانه در فضای مجازی به امام حسین (ع) توهین می کنند، تصریح کرد: اینگونه افراد اگر در زمان یزید بودند قطعا در سپاه شمر شمشیر می زدند و همان جنایت ها را می کردند. امروز جهان اسلام زنده بر فرهنگ عاشورا است.
خطیب جمعه اردستان با اشاره به عزاداری هایی که در دهه اول انجام شد، افزود: هیئات مذهبی باید جوری برنامه ریزی کنند که عزاداری ها شور و شعور را در کنار یکدیگر داشته باشد و اگر این موضوع رعایت شد درک و ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.
وی گفت: مراسم عزاداری اگر همه آن نوحه سرایی و شعرخوانی بود هیچ مقداری بر معرفت دینی عزاداران اضافه نمی کند، اما دوام این جلسات بر پشتوانه فکری استوار است.

./خبرنگار وانتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*