امام جمعه اردستان: گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران محکم‌تر از گام‌های قبلی برداشته شود

امام جمعه اردستان گفت: گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران محکم‌تر از گام‌های قبلی اجرا شود که دشمن خیال نکنن که خواست آنها اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نمازجمعه این هفته در مسجد جامع اردستان، اظهار کرد: عاشورا درس های فراوانی را برای شیعیان، مسلمانان و همه مردم جهان دارد که از جمله آن این است که نباید در مقابل ستمگران زورگو تسلیم شد.

وی با بیان اینکه تحریم اقتصادی حمله دیرین دشمن است افزود: در واقعه عاشورا دشمن از موضوع تحریم استفاده کرد و آب را روی امام حسین و یارانش بست، ولی نتوانستند کاری از پیش ببرند و پیروزی نصیب کسی شد که تحمل کرد و زیر بار ظلم و زور نرفت. حرکت هایی که امام حسین(ع) انجام داد درس آموز همه آزادیخواهان در سراسر دنیا است.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه امروز شعاعی از مکتب نورانی و قیام خونین عاشورا بر ایران تابید و باعث شد بیش از چهل سال جلوی استکبار جهانی مقاومت کند، گفت: پرتویی از این نور الهی که به ایران تابید به کشورهایی مانند لبنان هم تابید و توانست صهیونست ها را سرجایشان بنشاند. همچنان کشورهای یمن و عراق از نمونه های دیگر این روحیه علوی و حسینی بود.

دهشیری با بیان اینکه امروز رئیس جمهور آمریکا همان راهی که یزید رفت را انجام می دهد، تصریح کرد: آمریکایی ها بی رحمی و قصاوت قلب را به اوج خود رساندن و حتی بیماران و کودکان را تحریم کردند. باید عاشورا را پاس بداریم و خروجی عزاداری های ما شعور را در کنار شور داشته باشد و گرنه هیچ فایده ای ندارد و باید در آن تجدید نظر کرد.

وی با اشاره به لزوم حضور مردم در مراسم تاسوعای حسینی در اردستان، گفت: باید یک سری افکار جزیره ای را در شهرستان کنار بگذاریم و همه با اتحاد در این مراسم حضور پیدا کنیم که برای شهر اردستان برندی شود. پیشنهاد می دهیم روز عاشورا هیئات مذهبی قبل از اذان عزاداری را تعطیل کنند و نماز ظهر عاشورا را سر وقت اقامه کنند.

امام جمعه اردستان با اشاره به سخنان رئیس جمهور در خصوص اجرای گام سوم در برداشتن تعهدات هسته ای، افزود: گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران محکم‌تر از گام‌های قبلی اجرا شود که دشمن خیال نکند که خواست آنها اجرا می شود. امروز همه قوا با اتحادی که دارند در مقابل دشمن ایستادگی می کنند.

دهشیری با بیان اینکه غربی ها جوری رفتار می کنند که انگار فقط حرف زور را می فهمند، گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری نیز تاکید داشتند نباید به اروپاییان اعتماد کنیم که اینان هم دنبال رو آمریکایی ها هستند.
./خبرنگار وانتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*