امام جمعه موقت اردستان: مسئولان دستاوردهای انقلاب را برای مردم تبیین کنند

امام جمعه موقت اردستان گفت: هفته دولت فرصتی است که دولتی ها خود را به مردم نزدیک کنند و دستاوردهای انقلاب و دولت را برای مردم تبیین کنند.
به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام سید مهدی موسوی در خطبه های نمازجمعه در مسجد جامع اردستان اظهار کرد: باید به موضوع تقوا بیش از این که شاهد آن هستیم در جامعه توجه شود، چرا که تقوا زمینه ساز رفع مشکلات مادی و معنوی کشور است.   وی با اشاره به سالروز شهادت رجایی و باهنر و آغاز هفته دولت افزود: نامیدن هفته دولت همزمان با شهادت این دو دولتمرد پیامد این است که این دو شهید الگویی برای دولتمردان در ساده زیستی، انقلابی و مردمی بودن و اطاعت از نظام سرآمد بودن، هستند.
امام جمعه موقت اردستان با اشاره به دیدار دولتمردان با مقام معظم رهبری، گفت: اگر دولتی ها توصیه های  ایشان را گوش کنند و به کار ببندند بسیاری از مشکلاتی که امروز در جامعه با آن مواجه هستیم، مرتفع خواهد شد. امروز دشمنان انقلاب صراحتا اعلام می کنند که جنگ اقتصادی و نظامی برای ایران امکان پذیر نبوده و باید با نفوذ فرهنگی و تحریک هوس به این هدف رسید.
موسوی اضافه کرد: موضوع نفوذ فرهنگی موضوع جدیدی نیست که با آن مواجه هستیم. امروزه شدیدترین نفوذهای فرهنگی را در جامعه شاهد هستیم که در جامعه باید با مظاهر بی دینی برخورد شود. هدف اصلی حکومت اسلامی جهت دادن جامعه به سمت کمال و سعادت واقعی است.
امام جمعه موقت اردستان با بیان اینکه گاهی برخی از مسئولان سخن به میان می آوردند که وظیفه دولت نیست که ما را به بهشت ببرد، افزود: این حرف در تضاد با مبانی قرآنی ما است. قطعا دغدغه آب و نان داشتن مهم است، ولی اساس امت اسلامی جهت دادن مردم به معنویت و ارزش های دینی است و اگر کسانی بخواهند مقابله کنند با اسلام و مظاهر دینی این وظیفه حکومت است که با آنان مقابله کنند.
موسوی با بیان اینکه هفته دولت فرصتی است که دولتی ها خود را به مردم نزدیک کنند و دستاوردهای انقلاب و دولت را برای مردم تبیین کنند، گفت: مسئولان دستاوردهای انقلاب را بیان کنند و خبرنگاران بدون جناح بندی های سیاسی حقایق را منتشر کنند. گاهی بعضی از خدماتی که انجام می شود به دلایل جناح بندی سیاسی عنوان نمی شود که خلاف مصلحت نظام و جامعه اسلامی است.
وی تاکید کرد: مسئولان باید گوش شنوا داشته باشند و انتقاد پذیر باشند و برای نصیحت های دلسوزانه ای که مردم بیان می کنند وقت بگذارند.
امام جمعه موقت اردستان با اشاره به روز پزشک افزود: شهرستان اردستان در بخش بهداشتی خدمات خوبی را در چند سال گذشته داشته است که احداث درمانگاه های تخصصی و تاسیس چندین پایگاه های اورژانس می تواند از شاخص های آن باشد.

./خبرنگار وانتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*