امام جمعه اردستان: مجازات پرونده های نزاع و درگیری در ملا عام اجرا شود

امام جمعه اردستان گفت: قوه قضاییه برای یک بار هم که شده باید مجازات پرونده های نزاع و درگیری در اردستان را در ملاعام اجرا کند که اثر بخش و بازدارنده باشد.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نمازجمعه در مسجد جامع اردستان با اشاره به شهادت نهمین امام شیعیان، اظهار کرد: امام جوادالائمه(ع) در خردسالی به امامت رسید و در سن ۲۵ سالگی مسموم شدند و به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، گفت: خانواده ها باید از این ازدواج نورانی الگو برداری و فرهنگ دینی را برداشت کنند. زندگی این دو بزرگوار بسیار ساده و بی آلایش شروع شد که می تواند برای جوانان ما یک نشانه باشد.

دهشیری اضافه کرد: امروزه خانواده باید به جوانان کمک کند و مشکلات و موضوعات رایج که گاهی رسیدن این جوانان به یکدیگر را سخت می کند مطرح نکنند. جوانان توجه داشته باشند که باید به حداقل ها اکتفا کنند و در امر ازدواج وسواس به خرج ندهند. در انتخاب آگاهانه تصمیم بگیرند که در تداوم خانواده موثر است.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه نه جهیزیه آنچنانی و نه مهریه چنده میلیاردی نمی تواند در تداوم زندگی ها موثر باشد، گفت: اگر خانواده ها ازدواج ها را ساده می گرفتند امروز آمار اعلام نمی کردند که بیش از ۱۳ میلیون جوان مجرد در کشور وجود دارد. بسیاری از این جوانان از سن ازدواجشان گذشته و خدای ناکرده امکان دارد به بداخلاقی ها کشیده شوند.

دهشیری با اشاره به عید بزرگ غدیر خم به عنوان بزرگ ترین عید شیعیان تاکید کرد: هیئات مذهبی این ایام را بسیار مبارک بدانند و تلاش کنند مظلومیت آن را از چهره غدیر پاک کنند. غدیر اوج و اعتلای ولایت شیعیان و محبت نسبت به امیرالمومنین علی(ع) است.

وی با بیان اینکه همه دشمنی ها و طراحی ها برای اینکه دزدان دریایی با یکدیگر ائتلافی تشکیل دهند، به اوج رسیده است، تصریح کرد: خوشبختانه روی خوش به این موضوع نشان داده نشد و ائتلافشان به هم می خورد. آمریکایی ها این موضوع را فهمیدن که دیگر نمی توانند در مقابل ایران ایستادگی کنند اما توطئه ها همچنان ادامه دارد.

امام جمعه اردستان با اشاره به تحریم وزیر امورخارجه، افزود: ظریف سخنگوی ایران در کل دنیا هست که آمریکایی ها با این عمل اعلام کردند ما با این کار می خواهیم جلوی سخنوری ایشان را بگیریم. وزیر امورخارجه کشورمان مورد تایید رهبر انقلاب است و همه دستگاههای ارشد کشور در واکنش به این موضوع حمایت کردند.

دهشیری با بیان اینکه آمریکایی ها هیچ گاه قابل مذاکره نبودند گفت: ملت ما پشت سر رهبری انقلاب نه جنگ می کند و نه مذاکره بلکه یک مقاومت فعال را در پیش گرفته است. امیدواریم خون های به ناحق شهیدانمان گریبان گیر دشمنان شود که نظام و انقلاب را می خواهند به عقب هدایت کنند.

وی گفت: یکی از موضوعاتی که در شهرستان اردستان مطرح می شود و در صدر پرشمارترین پرونده های دادگستری و نیروی انتظامی قرار دارد مربوط به نزاع و درگیری است. این موضوع در شان مردم ولایتمدار شهرستان اردستان با این همه تمدن نیست. گاهی یک عفو و گذشت می تواند در کاهش این آمار تاثیرگذار باشد.

امام جمعه اردستان اضافه کرد: قوه قضاییه برای یک بار هم که شده باید مجازات پرونده های نزاع و درگیری در اردستان را علنی و در ملاعام اجرا کند که اثر بخش و بازدارنده باشد.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*