تذکر امام جمعه اردستان در خصوص بازگشایی استخر این شهر

امام جمعه اردستان گفت: چرا مسئولین مربوطه در میان شهروندان حضور پیدا نمی‌کنند و در خصوص تعطیلی استخر اردستان توضیحی دهند؟ تا چه زمانی قرار است این مجموعه که راه اندازی مجدد آن درخواست عموم مردم است به این شکل باشد؟

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام والمسلمین حسن دهشیری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته در مسجد جامع اردستان اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران، مسئولان ضمن گرامیداشت روز کار و کارگری به رفع مشکلات این قشر هم بپردازند تا دغدغه‌ای برای آنان نماند.

وی با بیان اینکه برخی سعی کردند کارگران را روبروی نظام قرار دهند افزود: کارگران قشر وسیعی از جامعه را تشکیل می‌دهند که از بزرگان نقل شده که خدا و پیغمبر هم به نوعی کارگر هستند. ما حق نداریم به کارگران توهین کنیم و کار آنان را سبک بشماریم. امیدواریم در سال رونق تولید به فکر کار دقیق و درست باشند تا تولید را رونق دهند و اقتصاد مقاومتی تشکیل شود.

امام جمعه اردستان با اشاره به ۱۲ اردیبهشت و روز بزرگداشت مقام معلم گفت: فرهنگیان قشر اثر گذار جامعه هستند که اگر معلم نباشد جهان تاریک و هیچ شکوفایی و رشدی ندارد. معلم شخصیت بسیار والایی دارد که باید در جامعه خود شخصیت و الگوی خود را حفظ کند تا دیگران هم این مقام را تکریم کنند.

دهشیری اضافه داد: متاسفانه عده‌ای در جامعه شغل معلمی را سبک می‌شمارند. اگر توجه داشته باشیم همه پیشرفت‌ها از مقام و زحمات معلم است که حق بزرگی دارند.

وی با اشاره به تداوم توطئه‌های غربی‌ها گفت: آمریکایی‌ها با سنگ اندازی و جنگ افروزی‌هایی که داشتند آنان را بعنوان یک شیطان بزرگ در جهان معرفی کرده. تاکنون در پنجاه سال گذشته حدود هفت جنگ بزرگ در دنیا راه انداخته است و در همگی شکست خورده ولی همچنان دست از اقدامات خود برنداشته است. در این اقدامات عربستان و امارات بعنوان یک پیش مرگ با اینان همکاری دارند.

خطیب جمعه اردستان گفت: توطئه آمریکایی برای ایران نیز بیش از چند دهه همچنان ادامه دارد. خروج آمریکا از برجام یکی از این توطئه‌ها بود که به ضرر خودشان تمام شد. البته بزرگان کشور تاکنون تهدید کردند که جواب این توطئه‌ها را اگر بخواهیم بدهیم راهش را می‌دانیم که یکی از آن بستن تنگه هرمز است.

دهشیری انتخاب فرمانده جدید سپاه پاسداران را یکی از جواب‌های مقامات کشور به تهدیدات آمریکا عنوان کرد و گفت: سرلشکر حسین سلامی فردی علمی و فرهیخته و دارای هوش سیاسی بالا است که مواضع بسیار صریح و روشنی علیه اسرائیل دارد که تحلیگران این انتخاب را معنادار عنوان کردند.

امام جمعه اردستان با اشاره به کمک رسانی مردم و حضور پرشور روحانیت در مناطق سیل زده گفت: گاهی کسانی که اسم خودشان را هنرمند گذاشته‌اند نطقی می‌کنند که چرا روحانیون در کمک رسانی به آسیب زدگان با لباس روحانی می‌روند. برخی از همین افراد به گفته هلال احمر برای فقط حضور در مناطق سیل زده درخواست پول کردند.

دهشیری با اشاره به روز شوراها گفت: شوراهای ما باید همیشه در مسیر خدمت فعالیت کنند و به فکر کارهای اساسی و برنامه ریزی های کلان که به نفع منطقه هست باشند.

وی با بیان اینکه مسئولین در جمع مردم حضور داشته باشند و کمبودها را با مردم در میان بگذارند گفت: چرا مسئولین مربوطه در میان شهروندان حضور پیدا نمی‌کنند و در خصوص تعطیلی استخر اردستان توضیحی دهند. تا چه زمانی قرار است این مجموعه که راه اندازی مجدد آن درخواست عموم مردم است به این شکل باشد.

امام جمعه اردستان با اشاره به وضعیت گرانی‌هایی که توسط برخی اصناف اتفاق می‌افتد گفت: اگر یک مقدار نظارت‌ها و بازرسی‌ها دقیق تر شود و جلوی این گرانی‌ها را بگیرند، مردم هم از صنوف منطقه خرید می‌کنند نه اینکه مردم به شهرهای اطراف و فروشندگان غریبه روی بیاورند.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*