امام جمعه اردستان سخنان ترامپ درباره سپاه باعث وحدت ملی شد

امام جمعه اردستان گفت: سخنان ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خصوص سپاه باعث ایجاد وحدت و وفاق ملی شد.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام و المسلمین حسن دهشیری در خطبه های نمازجمعه در مسجد موسی بن جعفر(ع) اردستان اظهار کرد: میلاد حضرت علی اکبر (ع) را به عنوان روز جوان نامگذاری کردند تا جوانان کشور الگویی همچون علی اکبر در خلق و خوی و… داشته باشند.

وی سیل اخیر کشور را یک امتحان بزرگ الهی عنوان کرد و گفت: بیش از ۲۴ استان و تعداد زیادی شهر و روستای کشور درگیر این سیل بی سابقه هستند و جمعیت عظیمی آواره، بی خانمان و محتاج و خسارت دیده هستند. مسئولین و مردم کشور این روزها در این امتحان الهی به سر می برند.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه به لطف الهی و عنایت اهل بیت مردم سیل زده و دیگر ملت، خوب امتحان الهی را دارند سپری می کنند، گفت: مسئولین نیز خوب پا به میدان گذاشتند و در کنار نیروهای نظامی و انتظامی خوش می درخشند. البته این سیل پیام هایی دارد که باید توجه کرد.

دهشیری گفت: مسئولین در شهرستان و استان و کشور به هوش باشند و اجازه ندهند، رانت و واسطه ها باعث صدور مجوزهای ساخت و بهره برداری شود تا مشکلاتی که امروز به وجود آمده مجدد تکرار شود و از هم اکنون آماده باشند و موارد پیشگیرانه ای را مد نظر داشته باشند.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در خصوص حاکمان فعلی آمریکا گفت: حماقت ترامپ، بارها و بارها اتفاق افتاده که دنیا به آن خندیده است. جدیدترین آن که بی سابقه بوده است این است که یک نیروی مردمی و نظامی را در لیست تروریست اعلام کند. این حماقت ابلهانه ترامپ را فقط اسرائیل و عربستان و امارت حمایت کرده است.

خطیب جمعه اردستان اضافه کرد: کجای دنیا سراغ دارید که نیروی مسلح و نظامی یک کشور که از دل جامعه برآمده است را تروریست اعلام کنند. این توطئه ها از قبل هم بود که می تواند به سخنان حمایت گونه امام خمینی درباره سپاه پاسداران نیز اشاره کرد.

دهشیری سپاه را یک نیروی مردمی عنوان کرد که از روز تشکیل تاکنون ذره ای از موضع دینی، سیاسی، الهی و استکبارستیزی خود عقب نشینی نداشته است، گفت: ترامپ احمق به روز پاسدار توجه نکرد و اعلام می کند پاسداران تروریست است. توجه نکرد سپاه جزء نیروهایی است که این روزها در شمال و جنوب کشور در حال خدمت رسانی به ملت سیل زده است.

وی اضافه کرد: آیا این نیرو تروریست است یا شمایی که در جای جای عالم از سیاه کاری و تبهکاریتان رد به جای گذاشته است. از ابلهی و ثمره سخن رییس جمهور آمریکا برای کشور و نظام ما همین بس که اگر همه شبکه های تلوزیون و ماهواره ای شبانه روز تلاش می کردند تا سپاه را معرفی کنند به این گونه نمی توانستند.

امام جمعه اردستان با اشاره به محبوبیت سپاه بعد از سخنان رییس جمهور امریکا گفت: باید آماری بگیریم ببینیم محبوبیت سپاه قبل از سخنان ترامپ بیشتر بود یا امروز؟ سخنان رئیس جمهور آمریکا باعث شد یک وحدت و وفاق ملی در کشور ایجاد شود. امروز نه تنها روحانیت خود را پاسدار می داند بلکه همه مردم خود را یک سپاهی و پاسدار می داند. مسئولین دولتی و لشکری و نظامی اعلام کردند ترامپ غلط کرده ماهم سپاهی هستیم و ما از سپاه جدا نمی شویم.

دهشیری افزود: آمریکایی ها اگر می خواهند نگاه کج به نیروهای ما داشته باشند مسئولین ما هم تمام نیروهای آمریکایی در خلیج فارس را تروریست اعلام می کنند. که زیان آن بیشتر متوجه خودشان می شود. اگر نیروهای سپاه ما تروریست هستند پس چرا با نیروهای داعشی که دست پرورانده شما بودند جنگیدند.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*