امام جمعه اردستان: کشور بر اثر بی تدبیری دچار خسارت می شود

امام جمعه اردستان با بیان اینکه باران نعمت و رحمت الهی است گفت: کشور بر اثر بی تدبیری دچار خسارت می شود.

به گزارش خبرنگار اسونیا حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نمازجمعه این هفته در مسجد موسی بن جعفر(ع) اردستان اظهار کرد: ماه شعبان جز یکی از سه ماه برجسته عبادت کنندگان است و این ماه رحمت خداوند و آستانه ورود به ماه میهمانی خود است.

 وی افزود: سال جدید با ریزش نعمت های الهی همراه بود و سالی پرآب را برای ما نوید داد. رحمت الهی که اینقدر مردم دعا کردند ریزش کند اگر ما لیاقتش را نداشته باشیم چه بسا به نقمت تبدیل می شود.

وی با بیان اینکه باران نعمت و رحمت الهی است گفت: کشور بر اثر بی تدبیری دچار خسارت می شود. لیاقت ما باید بیش از این باشد که بتوانیم با این موضوع چگونه برخورد کنیم. این حالت طبیعت است که باران ببارد و سیل جاری شود اما نکته این است که این ماییم که در مسیر رودخانه خانه نسازیم و راه او را نگیریم. ما آمدیم جنگل ها را به بیابان تبدیل کردیم و مسیر سیل را عوض کردیم، بعد انتظار داریم سیل بیایید و خسارت نداشته باشد.

دهشیری با اشاره به اتفاقات بلای طبیعی در چند استان کشور تصریح کرد: مسئولان کشور باید برای این موضوعات تدبیر داشته باشند و با برنامه ریزی دراز مدت به فکر موارد مشابه باشند. از خدا می خواهیم به آسیب دیدگان صبر عنایت کند.

خطیب جمعه اردستان ضمن تشکر از کمک های میلیاردی مردمی کشور به هم میهنان در این وضعیت بد اقتصادی گفت: بی انصافی و عدم انسانیت آمریکایی در وقوع حوادث سیل های اخیر هم به ایرانیان روا  داده شد تا با تحریم هایی که انجام دادن نگذارند هیچ کس در دنیا کمک های خود را به سیل زدگان اهدا کند و یک بار دیگر آن روحیه پلید خود را نشان دادند.

وی از مسئولان کشور خواست پیش از آنکه زلزله یا سیلی و یا هر بلای طبیعی در کشور اتفاق بیفتند مقاوم سازی و پیش بینی های لازم را داشته باشند اضافه کرد: مگر می شود جلوی زلزله و سیل را گرفت؟ باید برای مقابله با آن همه آماده باشند تا دیگر این حجم خرابی به بار نیایید.

دهشیری از مردم خواست مطالبه گری خود را از دست ندهند و کوتاهی مسئولان را به مقامات بالاتر گزارش دهند. امیدواریم همه دست به دست دهند تا شعار سال که رونق تولید است را محور فعالیت های خود قرار دهند.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*