مردم و مسئولان تحریم ها را به فرصت تبدیل کنند

امام جمعه اردستان گفت: مردم و مسئولان تهدید و تحریم های کشور را در سال جدید به فرصت ها تبدیل کنند.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نماز جمعه این هفته در آستان مقدس امامزاده اسماعیل(ع) اردستان اظهار کرد: دین مبین اسلام نه تنها با عید نوروز مخالفت ندارد، بلکه بسیاری از رفتار و رسومات آن را تایید می کند. دید و بازدید، صله رحم، نظافت و هدیه دادن و تکریم بزرگترهای خانواده مواردی است که در اسلام برا آن تاکید بسیار شده است.

وی با اشاره به آفات ایام نوروز افزود: اسراف که کار پسندیده ای نیست در این روزها زیاد اتفاق می افتد. چشم و هم چشمی نکته ای دیگر است که گاهی خانواده ها را به زحمت می اندازد. همچنین در فرهنگ دینی ما آمده که اساس دردهای انسان پرخوری است.

امام جمعه اردستان با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری و نامگذاری سال به نام رونق تولید گفت: همانگونه که ایشان فرمودند اگر تولید ما رونق گرفتد بسیاری از موضوعات و مخصوصا مشکلات اقتصادی کشور برطرف می شود. پیام نورزی ایشان سه مخاطب عموم مردم، مسئولان و کسانی که تصمیم گیری می کنند و جوانان داشت. امیدواریم مردم مطالبه کنند، مسئولان عمل کنند و جوانان در سال جدید میدان داری کنند.

دهشیری سال ۹۸ را سال فرصت ها عنوان کرد و گفت: امیدواریم مردم و مسئولان تهدید و تحریم ها را به فرصت ها تبدیل کنند و شاهد شکوفایی اقتصادی و رشد عظمت ملت ایران باشیم و با توجه به انتصاب جدید در قوه قضاییه سال شکوفایی مبارزه با فساد باشد.

وی اضافه کرد: مسئولان مسئولیت خدایی خودشان را قدر بدانند و فرصت خدمتگزاری را گرامی بدارند و بین مردم حضور داشته باشند و مشکلات و موضوعات را با مردم در میان بگذارند. اگر راهنمایی و انتقادی از سمت جوانان بازگو می شود مسئولین آن را با آغوش باز بپذیرند.

امام جمعه اردستان با گلایه از رفتارهایی که برخی از مسئولین شهرستان و استان در استقبال از سرمایه گذار انجام می دهند گفت: مسئولان باید گره گشایی کنند از سرمایه گذار نه اینکه خود گره در کار این افراد بندازند. نمی گوییم خلاف قانون انجام دهند ولی همراهی و تسریع در کار آنها کنند.

 

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*