رئیس اداره ارشاد اردستان: مساجد را برای حضور جوانان جذاب کنیم

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان، گفت: باید مساجد را با تدارک برنامه های فرهنگی جذاب کنیم تا نسل جوان جامعه برای حضور در مساجد تشویق شوند.

به گزارش خبرنکار اسونیا، فضل الله بصیرت ظهر امروز(جمعه) قبل از خطبه های نمازجمعه اردستان، اظهار کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد از سال ۱۳۷۱ با هدف جلوگیری جلوگیری از تهاجم فرهنگی غرب شروع به فعالیت کرد که اهداف و وظایفی را برای خود به عهده گرفت.

وی احیا نقش کاربردی فرهنگی هنری مساجد را مهمترین وظایف کانون فرهنگی هنری مساجد عنوان کرد و گفت: تنها فضایی که از صدر اسلام تاکنون توانسته مسلمانان و مخصوصا شیعیان را محافظت کند، آموزه های دینی و فضای مساجد بوده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان با بیان اینکه یکی از فعالیت هایی که می تواند از هجمه های دشمن جلوگیری کند و جوانان را به مساجد بکشاند ایجاد فضایی است که به واسطه کانون های فرهنگی و هنری در مساجد برنامه ریزی می شود، گفت: اختصاص اعتبار برای اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و آموزشی از حمایت های این اداره برای تقویت کانون های فرهنگی و هنری است.

بصیرت به فعالیت بیش از ۴۱ کانون فرهنگی هنری مساجد در سطح شهرستان اردستان اشاره کرد و گفت: تعداد ۱۷ کانون مساجد دارای کتابخانه و تجهیزات تخصصی و سخت افزاری است که در حوزه های مختلفی فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه همه اهالی مسجد باید دغدغه جوانان را داشته باشند، گفت: باید مساجد را با تدارک برنامه های فرهنگی جذاب کنیم تا نسل جوان جامعه برای حضور در مساجد تشویق شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان نقش ائمه جماعات و هیئت امناهای مسجد را در رونق مساجد مهم دانست و گفت: ائمه جماعات و هیت امنای مساجد باید با برنامه ریزی صحیح و دغدغه مند بودن زمینه رونق مساجد را فراهم آورند.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

 

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*