احتمال برگزاری انتخابات مجلس به شکل تناسبی و استانی

 امام جمعه موقت اردستان گفت: مصوب شده انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت تناسبی و استانی برگزار شود که اگر تایید شورای نگهبان را بگیرد در دوره پیش رو اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد در خطبه های نمازجمعه این هفته در مسجد موسی بن جعفر(ع) اردستان، اظهار کرد: اعتکاف سند افتخاری است تا انسان‌ها خو د را در حصار خداوند قرار دهند، نمونه ای از حج است که نمادی از حج را در اعتکاف می بیند.

وی با اشاره به روز شهدا گفت: روز ۲۲ اسفند به این روز نام گذاری شده و برای ما انقلابی ها اهمیت دارد. در طول مسیر انقلاب ملت ایران مدیون دو عنصر رهبری و روحیه از خود گذشتگی و ایثار هستند و تا زمانی که این دو عنصر پایدار باشد جریان انقلاب خاموش نخواهد شد.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به انتصاب رئیس جدید قوه قضاییه گفت: مسئولیت های نظام جمهوری اسلامی بسیار سخت و سنگین است و غیراز مسئولیت اجتماعی مسئولیت الهی را هم به وجود می آورد.

طباطبایی نژاد با اشاره به پخش مستند “پایان دروغ” در سیمای جمهوری اسلامی ایران، گفت: پخش اینگونه مستندها، پوشالی بودن عناصر ضد انقلاب را اثبات می کند. مجموعه ضدانقلاب هایی که در خارج از کشور فعالیت می کنند حدود ۱۰ نفر هستند که همه حمایت و مانور آمریکا روی این افراد است و پخش اینگونه برنامه ها باعث می شود انسان به عمق انقلابی بودن خودش پی ببرد

وی با بیان اینکه ما باید از نفوذ بترسیم اضافه کرد: متاسفانه نفوذ در برخی از جایگاه‌های مهم  مسئولیتی ما اتفاق افتاده است، ولی این اتفاق نشان می دهد وقتی عزم جدی باشد بر ورود به مباحث اطلاعاتی و حتی مجموعه اطلاعاتی سیاه هم نمی توانند این موارد را پوشش دهد در ایران این اتفاق می افتد.

امام جمعه موقت اردستان با اشاره به مصوبه بودجه سال ۹۸ گفت: مصوبه این بودجه به دلیل مشکلات اقتصادی بسیار سخت است، البته از نظر عمرانی بودجه زیادی نداریم. بیشتر بودجه ای که برای سال ۹۸ برنامه ریزی شده برای حقوق ها پیش بینی شده و مسائل عمرانی با کندی پیش می رود.

طباطبایی نژاد با بیان اینکه امیدواریم بودجه سال ۹۸ یک اثر مختصری و مفیدی برای مردم که با حجم سنگین تورم مواجه شدند داشته باشد، اضافه کرد: طرح اختصاص بعضی از کالاهای اساسی به صورت کوپنی در اختیار مردم تصویب شده و امیدواریم که تایید شود و کالاهای اساسی به همان صورت که دولت تصویب کرده به دست مردم برسد.

وی توطئه آمریکا در خصوص به صفر رساندن فروش نفت ایران را ناکام خواند و گفت: فروش نفت کم شده است، ولی آنچه آنها هم می خواستند اتفاق نیفتاد. امیدواریم این حربه آمریکا تا ۸ ماه دیگر جمع شود و آنها هم نمی توانند بیش از این در مقابل کشورهایی که طالب نفت ایران است مقاومت کنند.

این عضو کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه در مصوبات بعدی طرح بودجه مجلس مهم بود مصوبه انتخابات مجلس شورای اسلامی بود که مقرر شد انتخابات مجلس به صورت تناسبی و استانی برگزار شود که اگر تایید شورای نگهبان را بگیرد در دوره پیش رو اجرایی می شود.

امام جمعه موقت اردستان برگزاری مسابقات کشوری ورزشی و علمی در منطقه را باعث شناخت بیشتر شهرستان عنوان کرد و گفت: سفرهای مسئولان کشوری به شهرستان باعث اتفاق های خوبی شده است.

وی با اشاره به سفر معاون روستایی و عمرانی بنیاد مسکن کشور به اردستان گفت: یکی از بهترین تصمیم گیری هایی که در این سفر گرفته شد تخصیص معادل دومیلیارد تومان قیر برای بهسازی طرح‌های روستایی بود که نیاز به پیگیری مسئولان شهرستان دارد.

طباطبایی نژاد گسترش ۲هزار کیلومتری جاده های شهرستان و کمبود بودجه های عمرانی در چندسال گذشته را دلیل خرابی و وضعیت بد اکثر محورهای شهرستان عنوان کرد و گفت: در سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به اردستان قرار شد ۵۰ کیلومتر جاده منطقه پوشش آسفالت شود.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*