امام جمعه اردستان: مردم در قسمتی از مشکلات کشور مقصرند

امام جمعه اردستان گفت: همیشه نباید موضوعات کشور را به پای مسئولان بگذاریم خود مردم هم در قسمتی از مشکلات مانند بخشی از گرانی تقصیر دارند.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام و المسلمین حسن دهشیری در خطبه های نمازجمعه در مسجد موسی بن جعفر اردستان با گرامیداشت روز زن و مادر اظهار کرد: حضرت زهرا(س) در همه مسائل الگوی همگان است و چه روزی بهتر از این ایام که به نام روز زن و مادر نامگذاری شود.

وی افزود: فاطمه زهرا(س) شخصیتی است که ستایش‌گران آن بی نظیر هستند. یکی از ستایش گران حضرت صدیقه خود خدا است که در چندین آیه و سوره قرآن آن مطهره را وصف و ستایش کرده است. حضرت محمد(ص)، امیرالمومنین(ع) و ائمه اطهار همگی در شان و منزلت حضرت زهرا(س) سخن به میان آورده اند.

امام جمعه اردستان شان حضرت زهرا(س) را بیش از موضوعات شکسته شدن یک پهلو و بازوی و کتک خوردن عنوان کرد و گفت: اگر مردم ولادت این بانوی بزرگ را بیش از شهادتش پررنگ برگزار کنند کار بیجایی نکردند. فاطمه زهرا(س) اوج ایثار و از خودگذشتگی، دفاع از ولادت و… است.

وی به شهادت پاسداران سپاه در جاده خاش اشاره کرد و گفت: آنهایی که نسبت به امنیت کشور طغیان می کنند به پاسداری و جانفشانی شهدا توجه کنند شاید از خواب بیدار شوند. در عظمت این شهدا همان قدر بس که پیکر این عزیزان در هر شهر و روستایی تشییع شد موج جمعیت به استقبال آنان آمدند، امیدواریم مسئولان نظامی و امنیتی همانطور که اعلام کردند انتقام دندان شکنی از دشمنان این سربازان وطن بگیرند.

امام جمعه اردستان اضافه کرد: از مسئولان این نظام می‌خواهیم توجهی بیشتری به خون هایی که برای این نظام ریخته می شود کنند و هرکسی که مسئولیت دارد کارش را به خوبی انجام دهد و کاری نکنیم که شرمنده این شهدا شویم که مظلومانه می جنگند و شهید می شوند.

دهشیری گفت: همیشه نباید موضوعات و مشکلات کشور را به پای مسئولان بگذاریم خود مردم هم در بسیاری از موضوعات از جمله بخشی از گرانی تقصیر دارند. اگر مردم ما خصلت قبل انقلاب را پیدا کردند مطمئنا بسیاری از مشکلات خود به خود برطرف می شود. همراهی مردم و مسئولان می تواند راهگشایی بسیاری از مشکلات باشد.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*