حجت الاسلام و المسلیمن دهشیری: قشر فرهنگی موضوع تهذیب و تربیت را جدی بگیرند

به گزارش خبرنگار ستاد نمازجمعه اردستان حجت الاسلام و المسلمین  حسن دهشیری در جلسه شورای آموزش و پرورش اردستان افزود: قشر فرهنگی بسیار تاثیر گذار در فرهنگ جامعه هستند و می توانند در کنار بحث آموزش، موضوع تهذیب و تربیت را جدی بگیرند. کسانی که در مجموعه آموزش و پرورش بار تعلیم و تربیت را بر دوش دارند و فعالیت می کنند باعث افتخار هر منطقه هستند.

وی افزود: کاستی هایی در مجموعه آموزش و پرورش وجود دارد که باید آنها را شناخت و برطرف کرد و در کنار آن معلمان و دانش آموزان فعال را مورد تشویق و تکریم قرار داد. آموزش و پرورش نباید به مقدار معینی قانع باشد و همیشه باید در حال پیشرفت باشد. هرگاه در منطقه ادبا، نویسندگان، شعرا و افراد علمی هستند نباید در بخش ادبیات منطقه ضعف آموزشی داشته باشیم.

امام جمعه اردستان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه صدمین سال تاسیس آموزش و پرورش و نخستین مدرسه در شهرستان اردستان اضافه کرد: می توان دانش آموختگان سرشناس و فرهیخته را برای معرفی به عنوان یک میراث ماندگار شناسایی کرد.

حجت الاسلام دهشیری اضافه کرد: آموزش و پرورش باید باتوجه به آموزه های دینی تقدیر از معلم داشته باشد. هر مقدار که بتوانیم از یک معلم و فرهنگی تجلیل کنیم به همان مقدار توانستیم به فرهنگ جامعه و منطقه کمک کنیم.

وی به همزمانی ایام الله دهه مبارک فجر و ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی با ایام فاطمیه اشاره و تاکید کرد: باید طوری برنامه ریزی کنیم تا در اجرای هیچ یک از این برنامه ها خدشه ای وارد نشود.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*