مسئولیت های کشور بر پایه لیاقت تقسیم شود و نه بر پایه حزب و جناح

امام جمعه اردستان گفت: ای کاش زمانی برسد مسئولیت ها بر پایه لیاقت ها تقسیم شود و نه بر پایه حزب و جناح و گروه.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نمازجمعه این هفته در مسجد موسی بن جعفر(ع) اردستان اظهار کرد: کسی که در این دنیا پست و ریاستی داشته باشد در روز قیامت با غل و زنجیر آماده می شود. اگر نیکوکار بود که آزاد می شود و اگر کم کار بود و کاری که وظیفه اش بوده را انجام نداده، بر تعداد غل و زنجیرهایش افزوده می شود و با ذلت و خواری درصحنه محشر حاضرمی شود.

وی اضافه کرد: پولی کسانی که لیاقت ندارند و مسئولیت می پذیرند، حرام است.  بعضی ها هستند لیاقت دارند ولی از این لیاقتشان در جهت مسئولیتشان استفاده نمی کنند که همانند همان گروه اول هستند.

امام جمعه اردستان با اشاره به گروهی که در مسئولیتشان باند بازی و فامیل بازی را لحاظ می کنند، ادامه داد: مدرسه ای در زاهدان به دلیل استفاده از چراغ نفتی آتش می گیرد و چهار تن از نوگلان در آتش می سوزنند. چه کسی مسئول است؟ آن مسئول بی کفایتی که نظارت نکرده برای احداث مدرسه ایمن او مسئول است و باید جوابگو باشد.

دهشیری با بیان اینکه این گونه اقدامات و بی توجهی ها در کشور کم وجود ندارد، گفت: این اتفاق ها به این معنا نیست که در کشور پول و سرمایه وجود ندارد بلکه نظارتی که باید باشد نیست. سیاست شیطانی حاکم است که این اتفاق ها می افتد. مسئولانی که نظارت نمی کنند باید پاسخگو باشند.

وی تصریح کرد: ای کاش زمانی برسد مسئولیت ها بر پایه لیاقت ها تقسیم شود و نه بر پایه حزب و جناح و گروه. ما مدعی هستیم که باید بهترین ها در راس مسئولیت باشند.

امام جمعه اردستان با اشاره به شروع سال میلادی و میلاد حضرت مسیح گفت: حضرت عیسی را مسلمانان هم به عنوان پیامبر اولوالعزم قبول داریم ولی باید بگوییم کسانی که خود را پیرو مسیح می دانند واقعا در راه مسیح که مظهر مهر و محبت بود هستند؟

دهشیری اضافه کرد: جنایت هایی که در دنیا می شود را کسانی که خود را پیرومسیح می دانند انجام می دهند. آیا اقدامات و جنایت هایی که در فلسطین و یمن و سوریه و.. می شود این نشان از پیروان عیسی مسیح است؟

وی با اشاره به شب یلدا گفت: طبق رسوم ملی، مردم به دیدار بزرگترها می روند لذا مواظب باشید تحمیل هزینه های اضافه بر میزبانان نداشته باشید. مهم این است که یک شب دورهمی بگذرد لزومی ندارد که هزینه اضافی و چشمی هم چشمی را انجام دهیم.

خطیب جمعه اردستان ضمن گرامی داشتن روز ثبت احوال گفت: آمار یک ساله گذشته ثبت و احوال نشان می دهد میزان تولد در اردستان نسبت به وفات کمتر بوده که این یک هشدار است. همچنین میزان طلاق از ازدواج بیشتر بوده است.

دهشیری  با اشاره به روز حمل و نقل گفت: بیش از ۷ هزار خودرو در شبانه روز از مسیر ترانزیت اردستان عبور می کند که از این موقعیت باید به نحو مطلوب تر و در جهت توسعه اقتصاد منطقه استفاده کرد.
وی در پایان به متمرکز شدن تلفن ۱۱۰پلیس در استان اشاره کرد و افزود : چون از استان پاسخ گو هستند هنگام تماس با پلیس ۱۱۰ خود را معرفی کنید که از چه شهری تماس می گیرید تا زودتر دستور رسیدگی صادر شود.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*