امام جمعه اردستان: تحریم های آمریکا تاثیری نخواهد داشت

امام جمعه اردستان گفت: با وحدت و انصاف مطمئن باشید تحریم های آمریکا تاثیری نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام و المسلمین حسن دهشیری در خطبه نماز جمعه در مسجد موسی بن جعفر اردستان اظهار کرد: بعد از دو ماه مراسم عزاداری و غم و اندوه که برای همه لازم است وارد ماهی می شویم که سراسر خوشی و شادی است. البته شهادت امام عسکری (ع)در این ماه است که باید توجه و حرمت آن را نگه داشت.

وی افزود: مردم گوش به حرف بعضی ها ندهند که می گویند غم و اندوه را ادامه دهید و دهه فلان و شهادت و وفات فلان و فلان را بگیرید. بنا به گفته بزرگان دین، بگذارید مردم شاد باشند و از مناسبت های این ماه استفاده کنند. دین شیعیان که فقط غم و اندوه نیست.

امام جمعه اردستان با اشاره به بزرگداشت علامه طباطبایی و بزرگداشت کتاب و کتابخوانی گفت: باید اُنس خود را با کتاب بیشتر کنیم و آن را بیگانه خود ندانیم. باید کتاب جز سبد خانواده ها شود.

دهشیری تصریح کرد: سیزده آبان با آن شور همیشگی برگزار شد. وعده داده بودند که از سیزده آبان یک قطره نفت نباید صادر شود ولی خودشان هم فهمیدند که به اصطلاح رنگی ندارد و به لطف الهی همان روز ارزها افت قیمت داشت و مردم زندگیشان را می کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر وحدت و انصاف خودمان هم باشد و ریسمانی را محیا نکنیم که دست و پای خودمان را ببنیدیم مطمئن باشید تحریم های آمریکا تاثیری نخواهد داشت.

امام جمعه اردستان گفت: مردم فلسطین با وحدت و اتحاد توانستند اسرائیل را به زانو دربیارند. مردم یمن توانستند با مقاومت خود کشور عربستان را از کرده خود پشیمان کند. قطعا تحریم های ایران هم بی فایده خواهد بود.

وی یاد و خاطره شهید حسن تهرانی مقدم را گرامی داشت و گفت: مدیران و اقتصاد دانان کشور باید از این گونه افراد سرمشق بگیرند. چرا بعضی مدیران ما اینگونه افراد را سرلوحه خود قرار نمی دهند و اقتصاد مقاومتی را اجرا نمی کنند.

دهشیری گفت: هییت های عزاداری باید بیشتر به دهه اخر صفر توجه کنند. این برای شهر خوب نیست که مراسم شهادت حضرت رسول (ص) و امام رضا(ع) را بی اهمیت جلوه دهیم. ممکن است کوتاهی از روحانیت و مداحان و هیئات مذهبی باشد اما خود مردم هم باید خودجوش وارد میدان شوند.

 

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*