امام جمعه اردستان: وصیت نامه اکثر شهدای نوجوان سفارش به حجاب بوده است

امام جمعه اردستان گفت: امروز باید وصیت نامه شهدای نوجوان و جوان که به ظاهر کوچک هستند بازخوانی شود چرا که وصیت نامه اکثر شهدای نوجوان و جوان ما سفارش به حجاب و نماز بوده است.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام حسن دهشیری پیش از ظهر امروز(پنجشنبه) در یادوراه ۱۷ شهید فرهنگی و ۸۳ شهید دانش آموز اردستان، اظهار کرد: روز هشتم آبان یک حماسه ای شکل گرفت که در تاریخ دفاع مقدس یادگار شد. آن حماسه توسط دانش آموزی بود که امام عظیم الشان انقااب ایشان را رهبر خود نامید.

وی افزود: چگونه می شود یک دانش آموز در حال تحصیل محیط دوست داشتنی منزل را ترک و شناسنامه اش دست کاری کند و برای دفاع از دین و ناموس و کشورش برای جلوگیری از دشمن با انداختن خودش به زیر تانک جلوی آنها را بگیرد!

امام جمعه اردستان گفت: امروز بعد از گذشت سی و چند سال از آن اتفاق بزرگ یکی از سران غربی برای این نوجوان سینه سپر می کند و می گوید جنگ ایران و عراق جنگی بود که نوجوانان را به زور به جنگ می فرستادند. این نشان از کور دلی دشمنان قسم خورده این انقلاب و نظام است.

دهشیری خواهان شناسایی افراد سیزده و چهارده ساله جنگ هشت ساله شد و خاطرنشان کرد: باید وصیت نانه اینگونه افراد برای دشمنان بازگویی شود تا بدانند این عزیزان خودشان رفتند یا با زور برده شدند.

وی تصریح کرد: امروز باید وصیت نامه شهدای نوجوان و جوان که به ظاهر کوچک هستند بازخوانی شود. وصیت نامه اکثر شهدای نوجوان و جوان ما سفارش به حجاب و نماز بوده است.

همچنین عیسی شفیعی مدیر آموزش و پرورش اردستان در این مراسم گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا برای ما یک اولویت اساسی و ضروری است که با اجرای برنامه‌های فرهنگی و برگزاری یادواره شهدا در میان نسل جوان ترویج شهید و شهادت را در جامعه گسترش دهیم.

وی افزود: با توجه به جنگ نرم دشمن و نیاز جامعه دانش‌آموزی و نسل جوان و نوجوان برای الگوبرداری از قهرمانان و اسوه‌های حقیقی، برگزاری چنین یادواره‌هایی آن هم با مشارکت دانش‌آموزان سبب گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در میان آنها می‌شود.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

 

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*