امام جمعه اردستان: مسئولان مردم را محرم خود بدانند

امام جمعه اردستان با اشاره به اینکه اگر مسئولان مردم را محرم خود بدانند بسیاری از شایعات و زشتی های جامعه خنثی می شود، گفت: مجلسی ها در قانون و  رای که می دهند و دولتی ها در حقوق و تصمیماتی که می گیرند با مردم شفاف باشند تا شایعاتی که در فضای مجازی بعضا عنوان می شود را مردم قضاوت نکنند.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نماز جمعه امروز اردستان در مسجد جامع اظهار کرد: بزرگداشت و زیارت اربعین یکی از نشانه های برجسته شعیان است و زائران حرم کربلا در بازگشت، تمام کشور را به عطر حضرت اباعبدالله الحسین معطر می کنند.

وی با بیان اینکه ایام اربعین اوج عظمت شیعه و علم برافراشته ولایت است، افزود: انتظاری نیست که شبکه های مخالف و معاند حتی یک تصویر از این عظمت بزرگ را نشان نمی دهند. اما اگر عده ای انگشت شمار تجمعی داشته باشند را پوشش خبری کامل می دهند.

امام جمعه اردستان با اشاره به حضور چند میلیون نفر از کشورهای مختلف در راهپیمایی اربعین حسینی گفت: آنهایی که نمی توانند ببینند شیعه را که با دست باز نماز می خواند امروز همراه با تمام ملت ها و مذاهب و دین های دیگر ندای لبیک یا حسین می گویند.

دهشیری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: اگر مسئولان از مجلس تا قوه قضاییه و قوه مقننه شفاف عمل کنند و با مردم روراست باشند بسیار عالی خواهد شد، دیگر رو میز و زیرمیزی و شایعات فضای مجازی معنایی ندارد.

وی با بیان اینکه اگر مسئولان، مردم را محرم خود بدانند بسیاری از شایعات و زشتی های جامعه خنثی می شود، افزود: مجلسی ها در قانون و  رای که می دهند و دولتی ها در حقوق و تصمیماتی که می گیرند با مردم شفاف باشند تا شایعاتی که در فضای مجازی بعضا عنوان می شود را مردم قضاوت نکنند.

امام جمعه اردستان خاطرنشان کرد: کشور همچنان به سوی پیشرفت می رود و در این راه دشمنی هایی را می بیند که گاهی از بی مسئولیتی و بی تدبیری مسئولان و مردم بوده اما ملت همچنان استوار خواهد بود و آماده می شود که در سیزده آبان با فریاد بلند مرگ بر آمریکا حضور گسترده تر از قبل داشته باشد.

دهشیری با اشاره به مرگ خاشقچی روزنامه نگار عربستانی گفت: موضوعات و حساسیت هایی مرگ ایشان همچنان ادامه دارد و امیدواریم بساط آل سعود را بر باد دهد و شاهد سقوط آنان باشیم.

وی با اشاره به برنامه های روز اربعین در منطقه افزود: تقاضا داریم هیئتی ها و مردم مراسم روز اربعین را پاس بدارند و بدانند بزرگداشت روز اربعین کمتر از روز عاشورا نیست.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*