امام جمعه اردستان: دولتی‌ها باید وضعیت اقتصاد را مهار کنند

امام جمعه اردستان با انتقاد از وضعیت اقتصادی کشور گفت: دولتی ها باید این وضعیت را مهار کنند و نگذارند مردم بیش از این از نظر اقتصادی آسیب ببینند.

به گزارش خبرنگارستادنماز جمعه،حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نمازجمعه اردستان اظهار کرد: دفاع مقدس از جمله حقایقی است که نباید از یادها برود. جنگ تحمیلی با همه رنج ها و سختی هایی که داشت دستاوردهای خوبی برای نظام به ارمغان آورد.

وی با اشاره به حادثه تروریستی ۳۱ شهریور در اهواز افزود: فضای اتحاد در کشور، با وجود تحریم ها و تهدیدهای گاه و بیگاه و ادامه دار دشمنان همچنان وجود دارد. دشمنان در این فضا احساس کردند فرصت خوبی است تا اعلام وجودی کنند و بگویند ایران آن امنیت لازم را ندارد و بتوانند در سازمان ملل برنامه ریزی های خود برای غیر امن بودن ایران را مطرح کنند که هیچ دستاوردی هم نصیبشان نشد.

دهشیری با بیان اینکه بدخواهان نظام مثل همیشه در واکنش به این حادثه عکس العمل نشان دادند، گفت: هنگامی که تشت رسوایی آنان رو شد فهمیدند که جنایت بزرگی اتفاق افتاده است و به لطف الهی، سازمان ملل که کمتر این حرکات را انجام می داد نیز این جنایت را محکوم کرد.

وی با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل گفت: سخنرانی ترامپ در سازمان ملل باعث شد تمام جهان به آمریکا و دسترنجشان بخندند.

امام جمعه اردستان خاطرنشان کرد: سخنرانی هوشمندانه، جدی و قاطعانه و قانون مدارانه رییس جمهور باعث شد تحلیل گران ایران را پیروز اجلاس سازمان ملل عنوان کنند. امیدواریم دولت مردان ما همانگونه که در سازمان ملل جدی و قانون مدار در بیان بودند به داخل کشور هم که می آیند در عمل به همین شکل برخورد و برنامه ریزی کنند که ملت را امیدوار کنند.

دهشیری با انتقاد از وضعیت افزایش قیمت اجناس در کشور گفت: دولتی های ما این وضعیت را مهار کنند و نگذارند مردم بیش از این آسیب ببینند.

وی افزود: چند وقتی بود موضوع برخورد قوه قضاییه در کشور داغ بود و مردم امیدوار بودند، اما مثل اینکه چراغ آن خاموش شد. مجلس هم از حرکت و فعالیت گذشته خود دست برداشته و دولت هم که دست برداشته بود، پس چه کسی می خواهد این زحمات و صدمات و فعالیت ها را برطرف کند.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه عده ای همه مشکلات و اتفاقات را بردوش رهبری می اندازند، تاکید کرد: مسئولان به داد مردم برسند و بدانند اتحاد ما در درست عمل کردن است. البته یک مقداری از این وضعیت هم تقصیر مردم است. اینکه عده ای بخواهند تکروی کنند و ملت را نسبت به نظام بدبین کنند بازی کردن در میدان دشمن است.

دهشیری گفت: همان کسانی که امروزه به غلط تصور می‌کنند دارند اجناسی انبار می کنند این کار نادرستی است و اگر مسئولان برخورد نکنند شاید خود مردم وارد میدان شوند و برخورد کنند. مسئولان و مردم چشمشان باز باشد و آب به آسیاب دشمن نریزند.

 وی در واکنش به اعتراض مردم نسبت به صدای بلند برخی مساجد گفت: بعضی از همسایگان مساجد از صدای دنباله دار یا مقدمه دار اذانی که از مسجد پخش می شود ناراحت هستند. مسئولین و هیئت امنای مساجد توجه داشته باشند همسایه ازاری و مردم ازاری اصلا درست نیست.

امام جمعه اردستان گفت: بنا به فرموده بزرگان و مقام معظم رهبری فقط اذان مجاز به پخش آن است و قران قبل از آن و دعای بعد از آن مجاز نیست. دلیلی ندارد صبح هنگام که بچه و بزرگ و مریض خواب هستند صدای بلندگو زیاد باشد که باعث ناراحتی باشد.
دهشیری  تاکید کرد: مساجد ما مراعات کنند که کسی از دین و آیین زده نشود که این موضوع باعث مطالبات مردمی شده است. اذان پخش شود ولی آرام که باعث مردم آزاری نشود.

    ./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*