واکنش امام جمعه اردستان به آتش‌سوزی کاخ سرهنگ‌آباد: میراث فرهنگی چه تضمینی می‌دهد که چنین اتفاقی تکرار نشود

امام جمعه اردستان گفت: در جای جای ایران و این شهرستان آثار تاریخی ارزشمندی وجود دارد، میراث فرهنگی چه تضمینی می‌دهد که دیگر از این اتفاقات در سطح منطقه و کشور رخ ندهد.

به گزارش خبرنگار ستاد برگزاری نمازجمعه اردستان، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه نمازجمعه این هفته اردستان اظهار کرد: دنیا در وضعی اسف‌باری به سر می‌برد که آل سعود و آل یهود از جنایت هایی که کشور اسرائیل با مردم مظلوم فلسطین و کشور عربستان با مردم یمن انجام می دهد حمایت می‌کند و غربی ها هم این جنایت های تایید می کنند.

وی با اشاره به آتش سوزی کاخ تاریخی سرهنگ آباد تصریح کرد: اصل این موضوع به شدت محکوم است و یک اثر گران‌بهای ملی است که مورد آتش سوزی قرار گرفته است.

دهشیری با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی زمانی که نیم میلیارد پول بیت المال را هزینه یک بنا می کند چرا پیش بینی اینگونه حوادث را نکرده است گفت: منطق و تفکری که اینگونه رفتار کرده است باید پاسخگوی این بی توجهی باشد. در جای جای این شهرستان آثار تاریخی و ارزشمند وجود دارد و میراث فرهنگی چه تضمینی می دهد که دیگر از این اتفاقات در سطح منطقه اتفاق نیوفتد.

دهشیری خاطر نشان کرد: مسجد جامع، قنات دوطبقه و بناهای مشهور دیگر اردستان بسیار با ارزش است که بدون هیچ گونه محافظ و نگهبانی به امید خدا رها شده است. تا اتفاق ناگواری تکرار نشده است پیشگیری کنید.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*