برگزاری جشن شکوفه‌ها برای دانش‌آموزان کلاس اولی اردستان

مدیر آموزش و پرورش اردستان گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی ۲۰۰ پسر و ۱۵۳ دختر برای نخستین بار در منطقه اردستان پا به مدرسه می‌گذارند.

جلال‌الدین ضیایی بعد از ظهر امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران در دفتر مدیریت آموزش و پرورش اردستان، تعداد کل دانش‌آموزان شهرستان را ۳۸۱۳ نفر بیان کرد و گفت: از این تعداد دانش‌آموز ۳۵۳ نفر شامل ۲۰۰ پسر و ۱۵۳ دختر برای نخستین بار پا به مدرسه می‌گذارند.

وی با بیان اینکه این دانش‌آموزان سال تحصیلی خودشان را در ۶۴ مدرسه آغاز خواهند کرد، یاد آور شد: برنامه‌های مختلفی در هفته اول مهر برای این دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است.

مدیر آموزش و پرورش اردستان با اشاره به تلاش اداره آموزش و پرورش اردستان برای کاهش کم بود معلمان مقطع ابتدایی در شهرستان، افزود: اداره آموزش و پرورش اردستان توانسته است با استفاده بهینه از نیروهای موجود و همچنین سرباز معلم‌ها کمبود ۳۰ معلم مقطع ابتدایی شهرستان را به ۶ معلم کاهش دهد.

وی با اشاره به تکمیل مدرسه مصطفوی اظهار کرد: این مدرسه با زیربنای ۱۰۴۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر یک‌میلیارد تومان با پیشرفت ۹۰ درصدی در حال احداث است.

ضیایی همچنین به تجهیز ۹ مدرسه در شهرستان اردستان به سیستم گرمایشی و سرمایشی اشاره کرد و گفت: برای این کار ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

مدیر آموزش و پرورش اردستان به احداث استخر ذخیره آب مدرسه توحید اشاره و تصریح کرد: امید است با استفاده از آبیاری قطره‌ای در این مدرسه بتوانیم از ظرفیت موجود استفاده لازم را ببریم.

وی از ادغام بعضی مدارس در سطح منطقه خبر داد و افزود: این کار هم در نیروی انسانی و هم در هزینه‌ها تاثیر گذار است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*